Duet2_Metropolis_Soundeditpress
fo. materiały prasowe
Karol Pisarski
25/10/2022

Igor Gwadera: Gitarzysta z talentem

Choć jest jeszcze młody to swoim talentem i dotychczasowym doświadczeniem scenicznym mógłby obdarować wielu starszych kolegów po fachu. Igor Gwadera wziął gitarę do rąk już w wieku 11 lat. Od tego czasu nie rozstaje się z gitarą i z muzyką, co owocuje kolejnymi projektami oraz sukcesami

Igor Gwadera urodził się w 1997 r., a przygodę z gitarą rozpoczął już w wieku 11 lat, gdy lekcji gry na instrumencie zaczął udzielać mu Jarek „Chilek” Chilkiewicz. Młody artysta wśród swoich idoli wymienia: Randy’ego Rhoadsa, Glenna Tiptona, Dave’a Murraya, Zakka Wylde’a, Dimebaga Darrella i oczywiście swojego nauczyciela – Jarka Chilkiewicza.

Młody gitarzysta razem z Tomaszem „Titusem” Pukackim, Adamem Bielczukiem i Bogumiłem Krakowskim tworzy heavy metalową grupę Ani Tank Nun, z którą nagrał dwa krążki. Początkowo Titus i Iggy planowali zrealizować tylko jedno nagranie studyjne oraz teledysk, z czasem jednak projekt rozrósł się, w efekcie czego formacja podjęła decyzję o wydaniu pełnego albumu studyjnego – „Hang’em High”, który miał premierę w 2012 r.

Jego kariera toczy się bardzo szybko. W lutym 2013 r. w katowickim spodku Anti Tank Nun supportowało koncert Slasha, a zaledwie trzy miesiące po tym wydarzeniu Igor i spółka wydali kolejną płytę – Fire Follow Me”. Nie można również zapominać o innych występach tej formacji. Grupa miała okazję zagrać również m.in. podczas Przystanku Woodstock.

Gitarzysta z Goleniowa jest również członkiem zespołu WAMI. Na pomysł stworzenia grupy wpadł w 2014 r. Marco Mendoza (Whitesnake, Blue Murder, Ted Nugent, Soul SirkUS, Black Star Riders, The Dead Daisies) po polskim występie Thin Lizzy, gdy usłyszał supportującego jego zespół 16-letniego Igora Gwaderę w składzie Anti Tank Nun. Następnie zaangażowano do projektu Vinny’ego Appice’a (Black Sabbath, Dio, Heaven & Hell, Axis, Power Project, World War III) oraz Doogiego White’a (Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank, Empire, Cornerstone, La Paz, MSG).

Obecnie Igor Gwadera koncertuje z Anti Tank Nun i projektem „Metropolis” oraz przygotowuje kolejne płyty.

Źródło: Soundedit
fot. materiały prasowe

Duet2_Metropolis_Soundeditpress
Duet2_Metropolis_Soundeditpress

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.