11_Brodziak_Informacja_Prasowa_20.11.19_LONDYN
Julia Nieznalska
29/11/2019

Poznaj nowe dzieła Szymona Brodziaka!

Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Jesteś tym, co widzisz – mówi Szymon Brodziak (ur.1979), visualteller i mistrz fotografii czarno-białej.

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury FashionTV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoje mistrzostwo zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.

Szymon uwielbia fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.

Pierwszy album fotograficzny Brodziaka „ONE” został wydany w 2014 roku i zawiera osobistą dedykację June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Najnowszy album Szymona, wydany jesienią 2019 roku, nosi tytył:Jesteś tym, co widzisz”. To ponad 500 stron czarno-białych inspiracji. Projekt tego albumu otrzymał Złoty Medał (Book: Cover) i dwa Brązowe Medale (Book: Fine Art & Other) na Prix de la Photographie Paris 2019.

To wyjątkowa publikacja przedstawiająca niemalże 20-letni dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy – poprzez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. Nigdy niepublikowane dotąd fotografie przeplatają się tam z ikonicznymi sesjami zdjęciowymi z minionych lat. Jest o inspiracjach, muzie, synergii twórczej z zespołem oraz samym Szymonie jako artyście, który mówi przekornie: „Fotografia mnie nie interesuje”.

Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i Warszawie oraz online na www.szymonbrodziak.com.

11_Brodziak_Informacja_Prasowa_20.11.19_LONDYN
11_Brodziak_Informacja_Prasowa_20.11.19_LONDYN

Komentarze Dodaj komentarz (4)

 1. Dagmara 11/12/2019 23:23

  CytujSkomentuj

  O, nie znam. A raczej staram się być z kulturą i designem, szeroko rozumianym, na bieżąco. Przepiekne prace, z ikrą i w klimacie, który bardzo lubię :) ))

 2. ekhm 23/12/2019 18:53

  CytujSkomentuj

  Bardzo lubię jego prace. Ma dużą wyobraźnię, świetne oko do kadrów, doskonale komponuje zdjęcia, no i koncept – to czyni z niego mistrza, jedynego w swoim rodzaju! Bardzo się cieszę, że kariera Szymona ciągle się rozwija i pędzi do przodu. Oby tak dalej, talenty należy wspierać!

 3. Kolorowa 09/01/2020 19:36

  CytujSkomentuj

  Dla mnie niestety za powazne.
  Lubie, gdy w sztuce jest kolor aczkolwiek oczywuscie doceniam talent tego pana, bo jest widoczny.
  Gdyby tak dodac tam czerwien i troche blekitu, z pewnoscia bym powiesila to sobie w domu.

 4. Dagmara 22/01/2020 06:46

  CytujSkomentuj

  https://szymonbrodziak.com/ Aż sprawdziłam info o nim. Plakaty po prawie 300 zł. Do tego ładna rama i już się robi koszt ale myśle, że warto bo to dobra sztuka. Zerknijcie bo pan ma prawdziwy talent i tzw. „oko”. Może jak będą wolne środki to coś sobie na urodziny wezmę :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.