21. fot. Wiktor Franko
Ela Makos
30/03/2017

Wiktor Franko: Zaskoczenie, atmosfera i nastrój!

Choć z wykształcenia jest filologiem to jego serce na zawsze skradła fotografia. Kto jednak powiedział, że te dwie dziedziny nie mogą się łączyć? Wiktor Franko pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe i co rusz raczy nas kolejnymi zdjęciami pełnymi niezwykłego klimatu i ciekawych nawiązań

Wiktor Franko to kielczanin, który ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej. To nie ona skradła jednak jego serce. Zajął się bowiem fotografią i do dzisiaj jest z nią bardzo mocno związany. Przez lata rozwijał swoje zamiłowania – nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Miał okazję m.in. fotografować muzyków jazzowych w Londynie. Jego prace ukazywały się już w wielu znanych czasopismach fotograficznych czy też modowych. Były publikowane np. w „Prism Magazine”, „Pokochaj fotografię”, „Charaktery”, „Fabrikon Magazine”, „Musli Magazine”, „Camerapixo”, „Confashion” oraz chińskim „Prime Magazine”.

Prace Wiktora Franko były również wielokrotnie nagradzane przy okazji różnego rodzaju konkursów. Miał okazję dwa razy odbierać statuetkę Viva Photo Awards.

Wykształcenie filologiczne niejednokrotnie jest przez niego wykorzystywane. Zdjęcia Wiktora Franko często nawiązują do motywów znanych z literatury.

Co Wiktor Franko ceni sobie w fotografii? Najważniejszy jest dla niego nastrój, zaskoczenie i niezwykła atmosfera.

Więcej informacji na: http://wiktorfranko.com

Fot. Wiktor Franko

21. fot. Wiktor Franko
21. fot. Wiktor Franko

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 23/09/2019 19:26

    CytujSkomentuj

    Ah, ależ cudowne klimaty. Jako mała dziewczynka zaczytywałam się w twórczości naszego rodzimego Karola Maya i tu widzę piękne plemiona podczas odpoczynku ;) czytałam kiedyś takie słowa, że duszę fotografa można rozpoznać po tym, jaką twórczość wykonuje. Tu widzę co najmniej kilka żyć ;) u Pana Franko.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.