Wladyslaw_Komendarek_Metropolis_soundeditpress3
Ela Makos
09/12/2016

Władysław Komendarek: W Kosmosie jest zawsze dobrze

Ci, którzy niejednokrotnie gościli m.in. w Jarocinie z pewnością dobrze znają tę muzyczną legendę. Władysław Komendarek postanowił pójść jednak dalej i stać się częścią zupełnie nowego projektu – „Metropolis”

Popularność temu artyście dały nie tylko liczne koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (KLEM Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) czy jazzowych (Jazz Jamboree). Zyskał ją również dzięki grupie Exodus, której był członkiem od 1973-1984 r. Ma za sobą koncerty w Chorwacji czy też w Rumuni na festiwalu Ricochet Gathering, gdzie grał z takimi artystami jak: Steve Schroyder i Steve Jolliffe – obaj z Tangerine Dream.

W 2013 r. mogliśmy go usłyszeć podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi. Otrzymał on tam nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”. W trakcie festiwalu miała również miejsce premiera filmu dokumentalnego „Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze”.

W latach 2014 i 2015 zagrał na Boilerroom (wystąpił również w filmie dokumentalnym) i był gościem w projektach Tomasza Makowieckiego, Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej oraz zespołu Antigama. Artysta wielokrotnie występował na imprezach Group Pulsar Tranceformation i Toga Dansverg oraz na międzynarodowym festiwalu Moondalla (2005 i 2006 r.). Były to m. in.: ”35-śmietnik atomowy”, ”Szafirowa chimera”,”Kupcy czasu”, ”Widmo ducha”, „Zwierciadło epoki” bądź „Pogoń za laserem”. Na swoim koncie ma ponad trzydzieści wydanych płyt.

W końcu przyszedł czas na projekt „Metropolis”, który tworzy razem z Igorem Gwaderą i Władysławem Komendarkiem. Projekt „Metropolis” swoją warszawską odsłonę będzie miał 10 stycznia 2017 r. Występ odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Źródło: Soundedit

Wladyslaw_Komendarek_Metropolis_soundeditpress3
Wladyslaw_Komendarek_Metropolis_soundeditpress3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.