algarve 1
Kalina Samek
13/04/2018

Algarve: Złoty skrawek Portugalii

Portugalia jest doskonałym kierunkiem wakacyjnym. Miłośnikom uroczej architektury i bogactwa kultury wypada polecić Lizbonę i Porto. Jednak dla nieskrępowanego wypoczynku nad morzem nie ma wspanialszego miejsca niż plaże Algarve.

Złociste plaże są domeną regionu Algarve. Region ten zyskał nawet tytuł Europe’s Leading Beach Destination (najlepszego europejskiego kierunku plażowego). Jego plaże wielokrotnie odznaczane były Błękitną Flagą, czyli znakiem potwierdzającym czystość wód.

Jedną z najpopularniejszych plaż jest oczywiście Meia Praia w Lagos. Rozciąga się ona na długości ponad czterech kilometrów. Jej zaletą jest dobra dostępność oraz infrastruktura turystyczna. W jej obrębie znajduje się wiele barów, kawiarni oraz restauracji, w których można zjeść coś smacznego lub ukoić pragnienie. Ponadto plaża ta uznawana jest za raj dla miłośników sportów wodnych, szczególnie windsurfingu.

Plażą godną odwiedzenia jest także Praia da Falesia w Albufeira. Przyciąga wyjątkowym klifami o czerwono-białym zabarwieniu. Oferowane krajobrazy zapierają dech w piersiach. Dodatkowym atutem tego miejsca są dwa przylegające do plaży kąpieliska.

Osoby ceniące sobie prywatność z pewnością odnajdą ją na mniej znanych, lecz równie uroczych plażach. Są to Praia do Alvor Poente oraz Praia Grande de Pera. Pierwsza z nich jest długa i płaska, a na jej wschodnim krańcu znajdują się imponujące klify oraz skały. Druga z nich uznawana jest za mekkę dla windsurfingowców, dzięki sprzyjającym warunkom do uprawiania tego sportu.

Plaża Praia Dourada o długości około dziewięciu kilometrów znajduje się na południowym wybrzeżu Porto Santo. Jest piaszczysta, a jej piasek jest drobny i delikatny. W połączeniu z czystą, turkusową głębią oceanu prezentuje się niezwykle zachęcająco. Wody oceanu w tym regionie bogate są w składniki mineralne (takie jak: jod, magnez i wapń), stąd też przekonanie o ich terapeutycznym działaniu. Plaża należy do tych z rodzaju cichych, łatwo tu o chwilę wytchnienia i zadumy.

Praia do Senhor da Pedra to portugalska plaża z legendą w tle. Znajduje się w na niej kaplica, która zgodnie z legendą została wzniesiona na cześć Jezusa wyłaniającego się w tym miejscu z fal oceanu.

Plażą, której nie można pominąć, jest z pewnością Praia da Costa Nova. Jej znakiem szczególnym są piękne, drewniane domy pomalowane w biało-kolorowe paski.

Źródło: Calacosta Home in the Sun

algarve 1
algarve 1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 13/07/2018 16:13

    CytujSkomentuj

    Nigdy nie byłam a pięknie tam. Wiadomo, Polska nasza też piękna i nie mamy się czego wstydzić, ale miło też popodróżować po krajach, w których się nie było. Zapisane więc – plaże Portugalii, bo uwielbiam ciepło, morze i piękny piasek :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.