Novotel Wroclaw
Kalina Samek
11/03/2017

Nie tylko krasnale – poznaj nieznane atrakcje Wrocławia

WspółCzesio, Zgryzek, Życzliwek – to tylko niektóre z imion wrocławskich krasnali, których wypatrywanie w różnych miejskich zakamarkach stało się rozrywką dla wielu turystów. Oprócz krasnali warto jednak zagłębić się nieco bardziej w miasto i poszukać nieoczywistych atrakcji, jakie skrywa Wrocław

Drugi największy rynek w Polsce (po Krakowie), czwarte w Europie miasto pod względem liczby mostów i najwięcej w kraju punktów widokowych – Wrocław może pochwalić się nie tylko krasnalami.  Znasz już główne atrakcje? Szukasz czegoś mniej popularnego? Razem z AccorHotels zapraszamy Cię do poznania Wrocławia od mniej znanej strony.

Pociąg do nieba

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje gdzieś pociąg do nieba, mamy dla Ciebie dobrą informację. Prawdziwy, ważący 82 tony pociąg, a dokładniej zabytkowy parowóz Ty2-1035, stoi we Wrocławiu na Placu Strzegomskim. Spokojnie, to rzeźba, więc nie odjedzie w pogoni za marzeniami.

Wrocławski labirynt

Będąc pierwszy raz w jakimś mieście łatwo się zgubić. Są jednak i tacy podróżnicy, którym wcale to nie przeszkadza. Na poszukiwania własnej drogi wybierz się do Parku Brochowskiego, najstarszego tego typu obiektu w mieście, założonego już w średniowieczu. Czeka tam na Ciebie tajemniczy i okazały labirynt, który tworzą ponad dwumetrowe drzewa. Ciekawe, jak szybko uda Ci się go pokonać.

Najstarsza restauracja w Europie

Spośród wielu lokali z wrocławskiego rynku warto zwrócić uwagę na Piwnicę Świdnicką, która mieści się w podziemiach Ratusza. Restaurację założono w 1273 roku, co czyni ją najstarszą w Europie. Jadały tu takie osobistości jak Chopin, Słowacki i Goethe. Czynna do dziś oferuje dania mięsne i rybne oraz takie specjały jak Biały Baran – piwo warzone zgodnie z historyczną recepturą.

Nie uderzaj głową w mur(ale)

Nie tylko Łódź ma swoje murale. We Wrocławiu również możesz wybrać się na wycieczkę ich szlakiem. Budynki przy ul. Sienkiewicza 36 i 44, Wyszyńskiego 45, 52 i 70, na Wyspie Słodowej (niewielkiej wysepce w pobliżu Starego Miasta) to tylko niektóre punkty, w których odkryjesz miejską sztukę wielkiego formatu.

Hydropolis – woda ma moc

Nie wszyscy wiedzą, że we Wrocławiu znajduje się pewne wyjątkowe miejsce poświęcone wodzie. Być może inspiracją do jego stworzenia były wszechobecne w mieście mosty. Centrum Hydropolis to rozrywka dla dorosłych i dzieci. Można tu wejść do batyskafu, zobaczyć, jak powstaje tsunami, jakimi drogami płynie woda w kanalizacji, poznać historię wody od początku powstania świata i jej motyw w religii. Jeśli nadmiar atrakcji Cię przytłoczy, warto odpocząć w niezwykłej strefie relaksu.

Jedyne takie podwórko

Kolorowe, egzotyczne, zabawne, pełne psów, kotów, dinozaurów i ryb – zastanawiasz się, co się kryje pod tym opisem? To może być tylko jedno miejsce – podwórko przy ulicy Roosevelta 5a na wrocławskim Nadodrzu. W jego dekoracji maczali (i to dosłownie!) palce artyści – Witold Liszkowski i Mariusz Mikołajek. Na powierzchni 1200 metrów kwadratowych stworzyli oni wyjątkowe malowidło, które odmieniło wygląd starych kamienic, a także życie mieszkańców – ich wizerunki również pojawiły się na ścianach budynków.

Wenecja Północy, bo tak bywa nazywany Wrocław, czeka na Ciebie przez cały rok. Posiada też tę przewagę, że w porównaniu do swojego włoskiego odpowiednika jest równie piękny, ale mieści się zdecydowanie bliżej. Zarezerwuj wygodny hotel we Wrocławiu i ruszaj na podbój nieznanego.

Novotel Wroclaw
Novotel Wroclaw

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.