sosowa2
Julia Nieznalska
13/02/2019

Osowa Sień: Pałac zaprasza!

Lubuskie wraca do łask, a wraz z nim – Pałac Osowa Sień.

Wśród pięknych krajobrazów zachodniej polskiej wsi, województwo lubuskie wyróżnia się swymi zachwycającymi zabytkami. Dumnie zdobywają one coraz większą uwagę, na którą niewątpliwie zasługują.

Posiadłości te stopniowo i konsekwentnie wracają do lat świetności, dzięki działaniom renowacyjnym ambitnego pokolenia gospodarzy i rzemieślników. Jamie i Mateusz Chojnaccy, para z Kanady o europejskich korzeniach, odgrywa w tym ruchu niemałą rolę.

To oni stworzyli niesamowite miejsce – hotel Pałac Osowa Sień. Ten subtelny, lecz nie tracący przy tym swej dostojności obiekt, usytuowany jest w zacisznym podnóżu drogi Świętego Jakuba, na obrzeżach miejscowości Wschowa.

Zamkowy hotel oferuje dziesięć apartamentów, których powierzchnie wahają się od 30 do 55 metrów kwadratowych. Urzekają one piękną mieszanką modernistycznego luksusu oraz indywidualnego stylu zabytkowego budynku. Każdy z apartamentów wyposażony jest w ogrzewanie podłogowe, wanny idealne do długich, relaksujących kąpieli, a także osobne prysznice. Charakteru dopełniają antyczne meble.

O poranku na gości czeka śniadanie w wielkim stylu. Szwedzki stół w pięknej sali jadalnej oferuje wybór najlepszej jakości lokalnych wytworów. Na stole serwowany jest zestaw wysokiej jakości produktów, między innymi rzemieślnicze sery czy konfitury domowego wyrobu. Po wcześniejszym zgłoszeniu dostępne są także wersje śniadań przyjazne wegetarianom oraz weganom.

Wyjątkowa atmosfera pysznego śniadania dopełniona jest światłem migoczących świec oraz akompaniamentem wspaniałych utworów, świadczące o upodobaniu gospodarzy do dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Świetnie odnajdą się tutaj poszukiwacze nowych smaków oraz miłośnicy muzyki.

Ale nie tylko pałacowe śniadania rozbudzają apetyt na wyszukany styl. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca objawia się pod każdym względem. Tutejsze wnętrza zostały wyśmienicie przemyślane oraz przystosowane zarówno do prywatnych urlopów, jak i do organizacji okazjonalnych przyjęć.

W szczególności zachwyca sala jadalna oraz hall, które świetnie odzwierciedlają ponadczasowy, europejski styl, w którym mniej znaczy więcej, a połączenie nowych elementów z tymi sprzed lat, ujmuje pod każdym względem. Oryginalne sosnowe podłogi zostały zachowane wszędzie tam, gdzie było to możliwe, a sale odnowiono w skandynawskim standardzie. Subtelność i elegancja – tak wypada opisać wystrój Pałacu Osowa Sień.

Tych, którzy przyjadą tutaj świętować, niech nie zrażają modernistyczne, autorskie krzesła w sali jadalnej. Tworzą one doskonałe połączenie z rustykalnymi, drewnianymi stołami oraz aksamitnymi zielonymi zasłonami, czyniąc z pomieszczenia idealne miejsce do uwiecznienia ważnych chwil na fotografiach.

W salonie góruje oryginalny, dostojny w swej formie, kominek otoczony pluszowymi kanapami, które aż kuszą, żeby na nich wypocząć choć raz podczas pobytu w Pałacu.
To właśnie wyjątkowa umiejętność Państwa Chojnackich – łatwość łączenia luksusowego, acz „domowego” nastroju wraz z gościnnością na najwyższym poziomie.
Stworzona przez nich atmosfera wnętrz stanowi idealne tło do niespiesznych wieczorów spędzonych na rozmowach, przy stołach najlepszych regionalnych specjałów. Przysmaki, podawane w formie małych przekąsek, idealnie komponują się z zamkowym wyborem alkoholi. Dla grup czterech i więcej osób, hotel oferuje menu degustacyjne, które obejmuje niepowtarzalną, sycącą, kilkudaniową kolację, przygotowaną według tylko niektórym znanych przepisów.

Podczas odwiedzin Pałacu Osowa Sień nie można nie zwrócić uwagi na wszelkie detale, które czynią to miejsce tak unikatowym. Praktycznie wszędzie da zauważyć się przedmioty tworzące niemal butikowy charakter miejsca. Są to elementy starannie dobrane przez gospodarzy, jednocześnie przejawiające wszystkie ich wcześniejsze inspiracje, podróże, a także osobiste upodobania.

Odzwierciedlenie gustu Państwa Chojnackich poczuć też można wśród wyselekcjonowanego zbioru alkoholi dostępnego w zamkowych gablotach; wybór najlepszych win z Doliny Mozeli czy z okolic Porto, a także niepasteryzowane i niefiltrowane piwa z lokalnych browarów.

A wszystko to rozbudza apetyt na jeszcze więcej nowych smaków i doświadczeń.

Więcej o tym znakomitym, zacisznym miejscu, można dowiedzieć się z załączonych do artykułu fotografiach, a także na stronie internetowej: palacosowasien.com.

sosowa2
sosowa2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.