chile
Kalina Samek
09/08/2013

Chile. Kraj pełen kontrastów

Jest jednym z najciekawszych państw Ameryki Południowej, a jego zróżnicowany krajobraz może zachwycić niejednego

Z jednej strony – piękne wybrzeża Oceanu Spokojnego, z drugiej – potężne Andy, których wysokość znacznie przekracza 6 tysięcy m.n.p. Już sama rzeźba terenu sprawia, że Chile można uznać za kraj pełen niezwykłych kontrastów. Ci, którzy zdecydują się na wyprawę do tego państwa, będą mieli okazję ujrzenia na własne oczy wyjątkowych miejsc. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Niezwykła stolica

W czasie wędrówki po Chile koniecznie trzeba odwiedzić jego stolicę. To Santiago de Chile – miasto, które powstało w połowie XVI wieku jako osada hiszpańskich konkwistadorów. Dziś to tętniąca życiem metropolia, uznawana za jedną z najważniejszych na terenie całej Ameryki Południowej. To miasto pełne kontrastów, w którym zabytki sprzed lat sąsiadują z nowoczesnymi budowlami. Wśród starszych budowli wyróżniają się dwa pałace: arcybiskupi oraz prezydencki. Zachwycić też mogą zabytkowe świątynie oraz znajdujące się na terenie miasta placówki muzealne. Ze sztuką prekolumbijską można zapoznać się w trakcie wizyty w Narodowym Muzeum Historycznym, natomiast wiedzę na temat Chile można wzbogacić w Muzeum Ludów Amerykańskich. Dla turystów z Polski ważnym miejscem w chilijskiej stolicy jest Cmentarz Generalny, na którym znajduje się grób polskiego uczonego, Ignacego Domeyki.

Niezwykłe rośliny Pustyni Atakama

Chile może zachwycić surowym krajobrazem. Ci, którym w podróży po kraju pomaga doświadczone i sprawdzone biuro podróży, z pewnością chętnie skorzystają z możliwości bezpiecznego zwiedzenia jednego z najbardziej wymagających dla turystów miejsc świata. To Pustynia Atakama, na terenie której deszcz jest rzadkością. Ta sucha kraina może mimo wszystko zaskoczyć swą roślinnością. Tu ujrzeć można wspaniałe jukki oraz agawy, które wyjątkowo dobrze radzą sobie z trudnymi warunkami klimatycznymi.

Andyjskie doliny

Turyści, którzy szukają silnych wrażeń, znajdą dla siebie wiele atrakcji również w chilijskich Andach. Szczególnie popularnymi miejscami na ich obszarze są dwie doliny. Pierwszą z nich jest Dolina Śmierci, znana z zabójczych temperatur oraz wspaniałych form skalnych. Druga to Dolina Księżycowa – sucha, pozbawiona śladów życia, swym krajobrazem przypominająca księżycową scenerię. Ten odległy kraj został już doceniony przez niejedno biuro podróży, a zorganizowany wyjazd do Chile jest najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą odkrywania jego piękna. To państwo z pewnością zasługuje na uwagę, a podróż po jego najwspanialszych zakątkach na długo zapisuje się w pamięci.

chile
chile

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.