LasVegas_ikona
Fot. Justyna Szczurek
Redakcja
06/04/2014

Na walizkach: Las Vegas

Czas na nocne szaleństwo! Zmierzam w kierunku Las Vegas. Po drodze pokonuje gorącą Pustynię Mojave gdzie jak oaza wyrosło jedyne w sobie królestwo hazardu, niepowtarzalne Las Vegas

Docieram do miasta po zmroku ale natychmiast wybieram się na spacer po głównej ulicy miasta – Las Vegas Blvd. Ilość kolorowych neonów, różnorodność hoteli, ich wymyślne kształty oszałamiają swym blaskiem. W życiu nie widziałam takich tłumów! Time Squer jest niczym w porównaniu do ciągnącej się kilometrami ulicy Las Vegas. Paryż, Londyn, Wenecja czy Nowy Jork. Kasyna noszą nazwy najbardziej znanych miast na świecie. W którym z tych miejsc dziś przepuszczę fortunę? Decyduję się na Wenecję. Moją uwagę przykuwają parkiet i świetna muzyka. Ruletka, poker czy jednoręki bandyta już nie kuszą. Na szczęście Reno było jak zimny prysznic.

Tekst i zdjęcia: Justyna Szczurek

Cały tekst jest do przeczytania w 19. numerze EksMagazynu

***

Justyna Szczurek - rodowita Krakowianka, włóczykij, który jest ciągle w biegu i planuje kolejne wyprawy.  Nie wyobraża sobie życia bez walizki, dobrej książki, aparatu, pisania i jedzenia. Nieustannie fotografuje otaczający ją świat i  przelewa na papier wszystko to, czego doświadcza podczas podróży. Instynkt podróżnika ponownie zaprowadził ją na inny koniec globu, tym razem do Meksyku, gdzie mieszka i pracuje. Co ją do tego pchnęło – ciekawość, miłość do TACOS i Mariachi czy może praca? Ciągle szuka odpowiedzi.  Jaki jest jej przepis na życie? Szczypta szaleństwa, intuicja, upór godny największego osła, wielki uśmiech i pozytywne myśli – tylko tyle i aż tyle.

LasVegas_ikona
LasVegas_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.