butelkiikona
Ela Prochowicz
14/11/2012

Muzuem butelek

Tysiące butelek z całego świata zgromadziło prywatne muzeum w Oslo. Odwiedzając stolicę Norwegii koniecznie trzeba je zobaczyć. Eksponaty mają przeróżne kształty – od owoców po Elvisa Preslyea

Będąc w Oslo koniecznie wypada zajrzeć do Muzeum Miniaturowych Buteleczek.  Buteleczka w kształcie Marylin Monroe, Elvisa Presleya, bohaterów serialu Dallas, Krzywej Wieży w Pizie, Harley’a Davidsona? Proszę bardzo. Uważni zwiedzający wypatrzą buteleczki po polskiej Żubrówce, Soplicy i Żołądkowej Gorzkiej. The Mini Bottle Gallery to jedyne na świecie muzeum mini butelek i zarazem największa kolekcja tych przedmiotów na świecie. Na trzech piętrach rozlokowano 50 unikatowych instalacji prezentujących ponad 12 tys. mini buteleczek wszystkich kolorów i kształtów.
Kolekcja podzielona jest tematycznie. W muzeum znajdziemy „ścianę gwiazd”, na której znajdziemy mini butelki w kształcie znanych gwiazd – poczynając od Elvisa Preslyea po Marylin Monroe, butelki w kształcie figur szachowych, kart pokera, kowbojów i motywów związanych z golfem. Zwiedzający chętnie fotografują się w ogromnej, niemal 3 metrowej butelce słynnej na całym świecie wódki Absolut, czarnej kanapie w kształcie butelki czy przy ścianie prezentującej mapę Europy i Azji z trunkami charakterystycznymi dla danego regionu. Na wizytę w muzeum warto zarezerwować sobie trzy godziny.
Więcej informacji – www.minibottlegallery.com

butelkiikona
butelkiikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.