fot. 123
Julia Krasny
13/08/2013

Niezawodne sposoby na tanie podróżowanie

Piękna letnia pogoda, większa ilość czasu wolnego od pracy, wakacyjne zdjęcia znajomych na portalach społecznościowych… Wszystko to sprawia, że nam również marzy się egzotyczny wypoczynek i oderwanie się od codziennych problemów

Niestety, w czasach kryzysu nie każdy może pozwolić sobie na wykupienie wycieczki typu all inclusive, czy też zarezerwowanie miejsca noclegowego w luksusowym zagranicznym hotelu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z wakacyjnych wojaży!

Oszczędzamy na transporcie

Jeżeli wybieramy się za granicę, największym kosztem oprócz noclegu jest opłacenie biletu lotniczego. Oczywiście, możemy zdecydować się na podróżowanie pociągiem czy busem, jednak nie we wszystkie miejsca dostaniemy się w ten sposób. Lot samolotem jest bezpieczny, komfortowy i szybki. Niestety, ceny biletów są dość wysokie, zwłaszcza, jeśli wybieramy się w dalszą podróż. Wystarczy jednak poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniej opcji, aby móc cieszyć się niedrogim przelotem. Sprawdzajmy regularnie oferty i promocje oferowane przez biura podróży takie, jak First Class. Naprzeciw potrzebom mniej zamożnych klientów wychodzą z kolei specjalne linie, oferujące tanie loty. Biletów w atrakcyjnych cenach możemy jednak szukać również u największych przewoźników – warto zapisać się na specjalne newslettery, dzięki którym będziemy na bieżąca z wszystkimi promocjami.

Szukamy taniego noclegu

Drugim kosztem, który często przewyższa nasze możliwości finansowe, jest opłata za nocleg. Jednak również w tej sytuacji możemy sobie całkiem nieźle poradzić. Zamiast decydować się na standardowy hotel, w którym cena prawie zawsze będzie dość wysoka (nawet, jeśli warunki nie będą luksusowe), poszukajmy tańszej alternatywy. Pierwszą będą hostele oraz motele, w których standard niekoniecznie musi mocno odbiegać od hotelowego, a cena zdecydowanie będzie niższa. Innym rozwiązaniem jest znalezienie kwatery prywatnej bądź gospodarstwa agroturystycznego. Te ostatnie są niezwykle modne we Włoszech lub w Hiszpanii – spróbujemy w nich pysznego, regionalnego jedzenia i odpoczniemy na łonie natury, za naprawdę niewielkie pieniądze!

Jak jeszcze zaoszczędzić?

Dobrym pomysłem na oszczędzanie jest zrezygnowanie z jedzenia „na mieście” i samodzielne przygotowywanie sobie posiłków. Wystarczy niewielki aneks kuchenny i podstawowe sprzęty, aby móc z powodzeniem przyrządzić sobie smaczny posiłek. Jeżeli jednak nie mamy umiejętności kulinarnych bądź po prostu chcemy odpocząć od gotowania, nie decydujmy się raczej na kupowanie posiłków w hotelu. Zazwyczaj ceny będą w nim droższe niż w zwykłych barach dla miejscowej ludności. Inaczej rzecz ma się w przypadku, kiedy dostajemy zniżkę na jedzenie, związaną z zakupieniem noclegu. Starajmy się oszczędzać także na pamiątkach – nie kupujmy ich w sklepach stworzonych z myślą o turystach, a raczej w mniejszych, lokalnych sklepikach.

fot. 123
fot. 123
tagi:

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.