dav
Aneta Zadroga
19/10/2020

Red Wild West

Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy słonych jeziorach, zboczymy z głównej drogi, aby podziwiać słynną Wave Rock

Jeśli chcecie poczuć się jak na Dzikim Zachodzie i to bez nadmiaru współczesności, Kalgoorlie-Boulder jest właśnie dla Was!

Te dwa niewielkie miasta to złote serce Australii. Jedna z kopalń tu usytuowana, ciągle czynna dodajmy, wydobywa tu każdego roku ponad 20 ton tego kruszca. Urok miasteczka Kalgoorlie, zwłaszcza o świcie, kiedy na pustych ulicach nie ma aut, a architektura przywodzi na myśl scenografię ze starych dobrych westernów, to genialny początek wyprawy, która zakończy się dziś w Perth.

Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy słonych jeziorach, zboczymy z głównej drogi, aby podziwiać słynną Wave Rock, przejedziemy 140 kilometrów chyba najbardziej malowniczą szutrową czerwono – rdzawą drogą stanu West Australia 8 zatrzymamy się tradycyjnie na zachód słońca. Do Perth docieramy późnym wieczorem, a jutro ruszamy na podbój miasta.

btr btr btr sdr dav dav btr dav btr btr btrhdr
dav
dav

Komentarze Dodaj komentarz (5)

 1. Magda 02/12/2019 21:14

  CytujSkomentuj

  Australia to jedno z moich największych marzeń. Kangury, misie koala i te piękne czerwonozieme krajobrazy, po których można jechać i jechać w siną dal. Tym bardziej serce się kraje, kiedy widzę doniesienia o tych strasznych pożarach, które trawią ogromne płacie kontynentu teraz. Strasznie żal, i roślin i biednych zwierząt, które nie mają możliwości uchronić się przed żywiołem.

 2. Dorota W. 23/12/2019 18:55

  CytujSkomentuj

  Jakie cudowne zdjęcia, jakie piękne krajobrazy, skała w kształcie fali to totalny hit i mistrzostwo świata! A te miasteczka na zachodzie, wokół kopalni żelaza, czerwona ziemia, widoki jak z Dzikiego Zachodu – coś niebywałego! Marzenie podróżnicze do spełnienia!

 3. Ela 09/01/2020 12:02

  CytujSkomentuj

  A dziś oa tygodni Australia płonie, a my zamiast wziąć to sobie do serca i zdać sobie sprawę, że niszczymy planetę i klimat nas w końcu wykończy, bo ziemia nie wytrzyma, to się modlimy… Modlitwy tu nic nie pomogą, jeśli dalej człowiek będzie się tak skandalicznie zachowywyał w stosunku do jedynego miejsca do życia, jakie ma.

 4. Kolorowa 09/01/2020 19:52

  CytujSkomentuj

  Piekne zdjecia i super klimat i tyyyyle kolorow!
  W obliczu swiatowej tragedii ktora sie obecnie dzieje w Australii to boli tymbardziej.
  Ze ta piekna i dzika przyroda sie odrodzi, wraz ze swoimi zwierzetami.

 5. Dagmara 19/01/2020 16:08

  CytujSkomentuj

  Cudowne zdjęcia! Już gdzieś tu pisałam ze wyjazd do Australii jest moim ogromnym marzeniem. Zdania nie zmieniłam ;) i nadal jest to moje ogromne marzenie. Te widoki, przestrzenie i smaki to coś, co do mnie ogromnie przemawia. Obecna tragedia na miarę świata to coś naprawdę koszmarnego.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.