SantaMonica_ikona
Fot. Justyna Szczurek
Redakcja
22/04/2014

Na walizkach: Santa Monica

Następny przystanek to Santa Monica, ekskluzywna dzielnica położona nad oceanem. Zamiast ratowników rodem z serialu „Słoneczny Patrol” tym razem musi mi wystarczyć towarzystwo mew…

Zwiedzanie Los Angeles zaczynam od Hollywood. Najpierw spacer „Aleją Gwiazd”, Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów, wreszcie Kodak Theatre, miejsce, w którym co roku odbywa się gala rozdania najważniejszych nagród filmowych – Oscarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na legendarne wzgórze z napisem Hollywood. Jadę do Beverly Hills oraz na Rodeo Drive gdzie gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy. Raczej nie stać mnie na zakupy ale sam widok luksusowych witryn pozwala nacieszyć oczy. Santa Monica jest słynnym ośrodkiem turystycznym w południowej Kalifornii. Niemałe znaczenia mają tu śródziemnomorski klimat oraz położenie. Mieszkają tu znani artyści, gwiazdy, celebryci, osoby związane z show biznesem. Pełne jest nocnych atrakcji, modnych lokali i punktów handlowych, m.in. 3rd Street Promenade oraz molo – słynny Santa Monica Pier, który powstał w 1909 roku. Nazwa miasta pochodzi od Świętej Moniki z Hippo, patronki żon i ofiar molestowania.

Tekst i zdjęcia: Justyna Szczurek

Cały tekst jest do przeczytania w 19. numerze EksMagazynu

***

Justyna Szczurek - rodowita Krakowianka, włóczykij, który jest ciągle w biegu i planuje kolejne wyprawy.  Nie wyobraża sobie życia bez walizki, dobrej książki, aparatu, pisania i jedzenia. Nieustannie fotografuje otaczający ją świat i  przelewa na papier wszystko to, czego doświadcza podczas podróży. Instynkt podróżnika ponownie zaprowadził ją na inny koniec globu, tym razem do Meksyku, gdzie mieszka i pracuje. Co ją do tego pchnęło – ciekawość, miłość do TACOS i Mariachi czy może praca? Ciągle szuka odpowiedzi.  Jaki jest jej przepis na życie? Szczypta szaleństwa, intuicja, upór godny największego osła, wielki uśmiech i pozytywne myśli – tylko tyle i aż tyle.

SantaMonica_ikona
SantaMonica_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.