glowne_adventure-boat-exotic-1371360
Julia Nieznalska
13/06/2019

Wakacje za granicą – lepiej samemu, czy z tour operatorem?

Wyjazd za granicę zawsze wiąże się z wyborem – jechać samemu, czy może zdecydować się na biuro podróży? W zależności od naszych preferencji i kierunku wyjazdu, czasem lepsza będzie pierwsza, a czasem druga opcja. Jak to rozstrzygnąć?

1. Sam więcej zobaczysz

2. W niektóre miejsca bezpieczniej jest jechać w grupie

3. Biuro podróży to zwykle mniejszy koszt


Sam więcej zobaczysz

Jeżeli zależy nam na zwiedzaniu zabytków w miejscu, do którego się udamy, nie da się ukryć że samodzielnie będziemy w stanie lepiej się zorganizować. Dodatkowo nie będziemy musieli dostosowywać się do większej grupy, a obejrzymy wszystko to, co nas interesuje w wygodnym i komfortowym dla nas tempie. Samodzielne wczasy to również większa swoboda, niż w przypadku wycieczki z biurem podróży, więc jeżeli lubisz sam wędrować po okolicy, będziesz się lepiej czuć na własnoręcznie zorganizowanym wyjeździe.


W niektóre miejsca bezpieczniej jest jechać w grupie

Gdy planujemy wyjazd w północne rejony Afryki, do Turcji czy innych krajów o innej, specyficznej kulturze, lepiej jest zdecydować się na wyjazd w grupie. Dotyczy to szczególnie rodzin, które planują jechać z dziećmi. Biuro podróży zapewni bowiem dobry, bezpieczny hotel, a także w razie potrzeby będziemy mieli do kogo się zwrócić, jeżeli zetkniemy się z jakimś problemem czy sytuacją, której nie będziemy w stanie sami rozwiązać. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem: https://dreamtours.pl/wakacje/turcja.


Biuro podróży to zwykle mniejszy koszt

Nie ma co ukrywać – biuro podróży współpracujące z hotelem ma o wiele lepsze ceny na noclegi, niż gdy jedziemy samodzielnie. To samo również dotyczy biletu na samolot oraz innych form transportu. Jeżeli więc chcemy jechać na wakacje w niezbyt wysokiej cenie za osobę, powinniśmy skierować się raczej do tour operatora, aniżeli na poszukiwania kwatery na własną rękę. Często różnica może być nawet dwukrotna, szczególnie jeżeli nie mamy w zwyczaju odmawiać sobie przyjemności podczas urlopu. Zaoszczędzone na hotelu i przelocie pieniądze możemy wydać na miejscu na różne atrakcje, lub zaoszczędzić je na przyszły wyjazd czy inne atrakcje.

Wakacje za granicą to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Wyjeżdżając musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie jeżeli podróżujemy sami. W przypadku wycieczki z biurem podróży nie musimy sami martwić się o wiele rzeczy, jak np. transport, zakwaterowanie czy kontakt z obsługą hotelu, dzięki czemu spędzamy ten czas przyjemnie i bezstresowo.

glowne_adventure-boat-exotic-1371360
glowne_adventure-boat-exotic-1371360

Komentarze Dodaj komentarz (7)

 1. Ela 13/06/2019 10:31

  CytujSkomentuj

  W tym roku po raz pierwszy pojechałam na zorganizowane wakacje, do tej pory zawsze były to wypady organizowane przeze mnie. I ma to swoje plusy, o nic nie musisz się specjalnie martwić ;) Po prostu jedziesz i wypoczywasz. Tylko trzeba jednak mieć sprawdzone biuro podróży.

 2. Iza 13/06/2019 10:41

  CytujSkomentuj

  Nie jestem osobą, która chyba by się dobrze czuła na takim wyjeździe all inclusive, gdzie wszystko masz podane pod nos i jedziesz właściwie nic nie robić ;) Ale część znajomych tylko w taki sposób spędza urlopy za granicą. Co kto ludzi. Najważniejsze, żeby biuro było sprawdzone i człowiek później nie koczował na lotnisku trzy dni, bo przewoźnik splajtował ;) Ja jednak wybieram opcję ogarniania samemu, zawsze to jakaś przygoda dodatkowa!

 3. Marek 13/06/2019 13:41

  CytujSkomentuj

  A ja byłem kilka razy na takim totalnym all in i powiem, że jesli człowiek pada ze zmeczenia i chce tylko leżeć nad basenem i totalnie robić NIC, to czemu nie? Nie każdy na urlopie chce zasuwać po 20 kiloemtrów dziennie, czasami człowiek potrzebuje po prostu leżeć przy plaży i sączyć drinki z palemką ;P

 4. Sebastian 15/06/2019 15:47

  CytujSkomentuj

  Raz na jakiś czas lubię sobie pojechać na wypad z biurem podróży. Zupełnie bezstresowo, ot, pakujesz się do samolotu, przewożą cię ddo hotelu, wszystko masz załatwione, niczym się nie przejmuejsz. Wycieczki w interesujące miejsca można zawsze dokupić, jak komuś się włączy nadmiar aktywności w czasie wypoczynku.

 5. Ola 17/06/2019 08:14

  CytujSkomentuj

  Taka opcja jest dobra dla osób, która akurat w danym czasie nie mają jakoś specjalnie dużo kasy. Wiadomo, z biurem zawsze taniej wychodzi, a będąc na miejscu, jeśłi ktoś musi, to zawsze sobie ogarnie dodatkowe atrakcje ;)

 6. Dagmara 19/06/2019 03:41

  CytujSkomentuj

  Ja na wakacjach raczej spędzam czas aktywnie ale chciałabym również mieć możliwości wyboru. Czyli dziś 30 km na piechotę i zwiedzamy to i to a jutro leżenie bykiem nad woda lub basen by się wypływać. To ze ktoś ugotuje coś pysznego również ma duże znaczenie, nie oszukujmy się ze nie ;)

 7. Teresa 20/06/2019 12:34

  CytujSkomentuj

  Nope, nie dla mnie jednak wyprawy z biurami podróży. Wycieczki z przyjaciółmi, bez większego planu, przygoda na każdym kroku – to dla mnie najwspanialszy plan na lato, jesień, czy zimę nawet – niezależnie od pory roku ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.