wallstreet_ikona
Ela Prochowicz
12/07/2014

Wall Street i Dzielnica Finansowa

Mała, wąska uliczka na Dolnym Manhattanie jest symbolem światowych rynków finansowych. To tu mieści się słynna Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych

Ta część Manhattanu, bardzo gwarna i tłoczna w ciągu dnia, po g. 18 niespodziewanie pustoszeje. Na spacer po słynnej dzielnicy finansowej, warto więc wybrać się późnym popołudniem. Obowiązkowym punktem wycieczki jest siedziba nowojorskiej giedły przy słynnym Corner (zbiegu ulic Wall Street i Broad Street). Po zamachach z 11 września sporo banków przeniosło swoje siedziby w inne rejony, stąd wiele wieżowców z lat 1910-1930 zamieniono na apartamentowce. Pod numerem 23 Wall Street znajdziemy zbudowany w 1914 wieżowiec,siedzibę banku J.P. Morgan, który przez wiele lat był najważniejszym adresem w tutejszym światku finansów. Inne ciekawe budynki to Federal Hall, wieżowiec 14 Wall Street i liczący 70. pięter 40 Wall Street.
W 2007 roku władze NY otworzyły Muzeum Finansów Amerykańskich, w którym zobaczymy stałą ekspozycję poświęconą globalnym rynkom i historii wielkich kryzysów i zapaści. Jeśli mamy ochotę na obiad w klimacie dzielnicy, warto odwiedzić Trinity Place – restaurację zlokalizowaną we wnętrzu bankowym z 1904 roku, do którego prowadzą ważące dwie tony wrota sejfu.

wallstreet_ikona
wallstreet_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.