sdr
Aneta Zadroga
26/11/2020

Zachwycające Melbourne

Mało które miasto zachwyca tak od razu i podtrzymuje zachwyt w miarę odsłaniania swoich kolejnych zakamarków i tajemnic przed gośćmi, zwłaszcza tymi, którzy dopiero poznają nowe miejsce.

Jeśli lubicie Kraków albo Wrocław, zachwyciło Was kiedyś San Francisco, jeśli uwielbiacie poczuć się w mieście swobodnie i komfortowo, bez względu na jego rozmiar, jeśli w końcu chcecie – znajdując się w ścisłym centrum usianym wieżowcami – mieć możliwość zboczenia w każdej chwili w małe, niepozorne na pierwszy rzut oka uliczki skrywające swoje urokliwe tajemnice w postaci klimatycznych kawiarenek, małych galeryjek sztuki i ogródków, to w Melbourne poczujecie się jak w ryba w wodzie.

Mało które miasto zachwyca tak od razu i podtrzymuje zachwyt w miarę odsłaniania swoich kolejnych zakamarków i tajemnic przed gośćmi, zwłaszcza tymi, którzy dopiero poznają nowe miejsce. Melbourne ma w sobie i spokój zdefiniowany przez ogrody botaniczne, w których można ukryć się od zgiełku tzw. „city” i nadbrzeżne skupiska lokali gastronomicznych, w których można biesiadować delektując się widokiem jednej z najprzyjemniejszych panoram miejskich, i dynamikę dużej metropolii, w której można zgubić się świadomie między biurowcami i eksplorować miasto wraz z mieszkańcami pędzącymi o świcie do swoich firm, a po południu na obrzeża – do domów.

Co warto wiedzieć o Melbourne? Najlepiej to, co sami odkryjemy i zdefiniujemy, bo najlepszą definicją danego miejsca jest ta uszyta z osobistych wrażeń, odczuć i przeżyć.

A jeśli mowa o faktach, to na przykład:
- Melbourne przez chwilę było stolicą Australii,
- kilka razy magazyn The Economist nadał mu tytuł „najlepszego miasta do życia na świecie”,
- dzięki wiktoriańskiej gorące złota w latach 50-tych XIX wieku zostało jednym największych i najbogatszych miast świata,
- Chińczycy założyli tu swoją dzielnicę Chinatown w 1851 roku,
- jest to sportowa stolica Australii: odbywają się tutaj m.in. zawody Australian Open czy Grand Prix Formuły 1.

btrhdr btrhdr btrhdr btrhdr sdr btrhdr btrhdr btr
sdr
sdr

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.