Zima
Julia Krasny
26/10/2013

Zimowy urlop na Słowacji – najciekawsze miejsca, noclegi

Jeszcze nie tak dawno była krajem pomijanym w naszych turystycznych planach. Obecnie turyści z Polski coraz chętniej zaglądają na jej teren, a okresem rosnącej popularności tego kraju stają się miesiące zimowe. Nic w tym dziwnego. Słowacja to kraj wręcz wymarzony na zimowy urlop. Jakie miejsca są szczególnie polecane? Na jakie warunki można liczyć w tym kraju?

Słowacja: kraj taniego luksusu

Doskonała baza noclegowa oraz świetnie zagospodarowane ośrodki sportów zimowych sprawiają, że na terenie tego kraju można wypocząć w doskonałych warunkach. Co równie ważne, za noclegi na Słowacji oraz za korzystanie z tutejszych tras zjazdowych wcale nie trzeba zbyt wiele zapłacić. Ośrodki narciarskie kuszą atrakcyjnymi pakietami i zniżkami, choć i bez nich należą do najtańszych w Europie. Równie tanie są tutejsze kwatery. Słowacjakusi różnorodną bazą noclegową, przy czym szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem staje się wynajem wakacyjnych apartamentów. Wystarczy zapoznać się z ofertą prezentowaną na stronie Edom.pl, by móc się o tym przekonać na własne oczy. Tanie i świetnie wyposażone kwatery można tu znaleźć już za około 1000 złotych za tygodniowy pobyt w obiekcie zaopatrzonym we wszystkie sprzęty AGD oraz media. Dzięki doskonałej bazie turystycznej zimowy urlop na Słowacji można spędzić w komfortowych warunkach. Gdzie jednak warto pojechać, by móc w pełni cieszyć się takim wyjazdem?

Słowackie Tatry nie tylko dla narciarzy

Słowackie Tatry to kraina wyjątkowo malownicza i atrakcyjna, na terenie której doskonałe warunki do zimowego wypoczynku znajdą nie tylko miłośnicy sportów zimowych, ale i ci, którzy cenią sobie piesze wycieczki i atrakcje o typowo krajoznawczym charakterze. Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica oraz Stary Smokowiec to najbardziej atrakcyjne dla narciarzy kurorty w tej części Tatr. Nie brak tu jednak i miejsc interesujących dla miłośników skarbów kultury i sztuki. Z pewnością warto odwiedzić Kieżmark – miasto zachwycające swą architekturą oraz wielokulturowością. Ważnym punktem na turystycznej mapie tej części Słowacji jest też Poprad – miasto będące nie tylko ciekawym przykładem dawnej zabudowy, ale i ważnym węzłem komunikacyjnym.

Mała Fatra dla każdego

Równie atrakcyjnym regionem dla turystów i narciarzy jest Mała Fatra. Tu, w krainie Janosika, na brak atrakcji narzekać nie można. Martinskie Hole oraz Valčianska Dolina są tu najbardziej znanymi ośrodkami narciarskimi. Oczarować mogą i inne miejscowości. Wspaniałym miastem, które w okresie zimowym kusi swymi basenami termalnymi, jest Rajec. Na jego terenie nie brak też cennych zabytków architektury, wśród których można dojrzeć budowle gotyckie i renesansowe. Na miłośników bardziej tradycyjnej architektury czeka urocza wioska Terchowa, której największą atrakcją stało się Muzeum Janosika. Inną miejscowością, którą koniecznie trzeba odwiedzić w czasie pobytu w tej części Słowacji  jest Streczno, kuszące potężnymi ruinami gotyckiego zamczyska.

Pełna różnorodnych atrakcji i komfortowych kurortów Słowacja staje się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na zimowy urlop. Na jej terenie każdy może liczyć na dobrą zabawę, a  jej urocze zakątki sprawiają, że pobyt w kraju sąsiadów dla każdego staje się niezwykłą przygodą.

Zima
Zima

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.