ikona1234ludzie_para
Ela Makos
12/04/2016

Romantyczny wyjazd przed porodem

Moda na Babymoon dociera do Europy. Jej fanów coraz częściej można także zauważyć w Polsce. Gdzie i kiedy najlepiej wybrać się w ramach Babymoon?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia czym tak w gruncie rzeczy może być Babymoon. To nic innego jak romantyczny wyjazd, który para organizuje zaraz przed urodzeniem się dziecka. Przyszli rodzice chcąc nacieszyć się sobą – jeszcze tylko we dwójkę – i dobrze przygotować do zmian, jakie w ich życie wniesie nowy członek rodziny, decydują się na odpoczynek. Pary bardzo często wybierają podróże w popularne miejsca, takie jak Wyspy Kanaryjskie czy Majorka. W Polsce wybierane są natomiast Mazury lub wyjazdy nad morze. Co tam robią? Oprócz spędzania czasu sam na sam, korzystają z różnych zabiegów SPA, masaży czy warsztatów dla przyszłych rodziców.

Problemem może być podjęcie decyzji dotyczącej terminu wyjazdu. Wszystko zależy od tego, czy para dopiero planuje zacząć starania o dziecko czy może jest już w ich trakcie. Może być również tak, że przyszli rodzice zdecydują się na wyjazd, gdy kobieta będzie już w ciąży. W tym przypadku najbardziej wskazany na wyjazd jest drugi trymestr ciąży, gdyż większość kobiet czuje się wtedy znacznie lepiej niż na początku. Taki wyjazd najlepiej jednak skonsultować z ginekologiem. W dwóch pierwszych przypadkach termin nie jest aż tak ważny.

Najlepszym rozwiązaniem jest omijanie wszelkich proponowanych wzorców i wyjazdów zaplanowanych od rana do wieczora. Wybierzmy podróż za głosem serca, gdzie nie tylko odpoczniemy i się zrelaksujemy, ale naładujemy nasz organizm pozytywną energią. Babymoon to czas spędzony według własnego scenariusza. Moment, który para ma przeżyć ze sobą najlepiej jak potrafi. Jak podkreślają psychologowie, czas dla siebie to kluczowe wyzwanie dla wszystkich par, które chcą zbudować trwałe relacje między sobą i przygotować się na posiadanie dziecka, które będzie dopełnieniem zdrowej relacji.

Taki wyjazd to dla wielu par także sposób na przeciwdziałanie niepłodności. Problem ten staje się coraz bardziej istotny dla polskiego społeczeństwa, gdyż co czwarta para w naszym kraju ma problemy z poczęciem. Przyczyny są różne, często są to tzw. obciążenia cywilizacyjne, przede wszystkim stres, życie w ciągłym pośpiechu, zanieczyszczenie powietrza oraz odkładanie decyzji o rodzicielstwie na później. Do tego dochodzi niezdrowy tryb życia, nałogi, antykoncepcja hormonalna czy zbyt mało snu. Być może zatem taki wyjazd pozwoli się pozbyć stresu, zrelaksować, zapomnieć o zaburzeniach hormonalnych i cieszyć się wzajemną obecnością. Ten sposób z pewnością nikomu nie zaszkodzi, a może okazać się dobrym sposobem na powiększenie swojej rodziny.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234ludzie_para
ikona1234ludzie_para

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.