Sardynia 2
Redakcja
27/02/2018

Sardynia – tu żyje się lepiej

Włochy przyciągają Polaków od wielu lat. I mają czym – od bajecznej architektury, przez skarby sztuki i doskonałą kuchnię, aż po design i modę. Przede wszystkim jednak ten kraj ma wiele wspaniałych miejsc, które wciąż mało znamy. Dlatego nie dziwi rosnąca popularność Sardynii.

Na wyspie czeka mnóstwo atrakcji, zarówno dla tych, którzy chcą spokojnie wypocząć na plaży, spróbować lokalnej kuchni i wina, jak i dla osób lubiących spędzać czas aktywnie – na morzu i na lądzie. Każdy znajdzie na Sardynii coś dla siebie.

Poza malowniczymi pejzażami, nieskażoną przyrodą i najwspanialszymi w całym basenie Morza Śródziemnego plażami, Sardynia szczyci się antyczną kulturą, barwnymi, lokalnymi tradycjami, różnorodną kuchnią i atmosferą, jakiej nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

– Dużym zainteresowaniem polskich touroperatorów cieszą się pakiety podróży, które przewidują aspekty kulturalno-religijne, które są w Polsce bardzo popularne i z chęcią kupowane przez podróżujących pielgrzymów. Podróżujący w ten sposób Polacy łączą doznania duchowe z wartościami kulturalnymi i estetycznymi. Oprócz odwiedzania miejsc kultu religijnego korzystają z pozostałych atrakcji, jakie oferuje Sardynia. Poznają tradycję wysypy, zachwycają się wspaniałymi morskimi kolorami i zapachami oraz odkrywają nieskażone miejsca – mówi Barbara Argiolas, Członek Zarządu Regionu Autonomicznego Sardynii ds. Turystyki, Rzemiosła i Handlu.

Łagodny klimat, zdrowe jedzenie, długie życie

Sardynia to wyspa, gdzie klimat, piękno przyrody, zrównoważenie środowiskowe, gospodarcze i społeczne tworzą jedyny w swoim rodzaju system terytorialny gwarantujący optymalną jakość życia zarówno rdzennym mieszkańcom, jak i turystom. To ląd wyjątkowy, zawieszony poza czasem i przestrzenią, który buduje trwałe, nierozerwalne więzi między mieszkańcami i ich gośćmi.

Ludność zamieszkująca ten obszar świata ma niezwykłe szczęście, ponieważ jak potwierdzają to badania, sardyńska prowincja Ogliastra jest jednym z pięciu tzw. niebieskich obszarów świata, gdzie ludzie żyją lepiej i dłużej, ale odsetek zdrowych i aktywnych stulatków i dziewięćdziesięciolatków jest bardzo wysoki również na całej wyspie. Według badań międzynarodowej społeczności naukowej „pomyślne starzenie się” jest wynikiem zdrowej żywności dostępnej w zasięgu ręki, dzięki bogatej, odżywczej, wysokiej jakości lokalnej produkcji spożywczej, środowisku i rytmowi życia wyspiarzy.

Nie bez powodu Sardynia nazywana jest wyspą 7 kontynentów. Na 24 tysiącach kilometrów kwadratowych Sardynii możemy odnaleźć wszystko – różnorodność przyrody, oryginalną i mało znaną historię, doskonalą i autentyczną kuchnię, gościnnych mieszkańców oraz bogate rzemiosło tradycyjne, ale i designerskie. To, co najbardziej fascynuje na Sardynii, to pomost pomiędzy przeszłością a teraźniejszością istniejący dzięki wciąż żywym tradycjom i historii etnograficznej.

Nie zapominajmy również o rozmaitości geologicznej Sardynii, fascynujących odcieniach otaczającego ją morza i o jego krystalicznie czystej wodzie. Wzdłuż całego wybrzeża Sardynii ciągnie się nieskończona ilość malowniczych plaż wkomponowanych w zapierającą dech w piersiach naturę. To wszystko sprawia, ze Sardynia to miejsce, które z pewnością należy odwiedzić. Ogromną przyjemność sprawia mi przybliżanie innym uroków tej cudownej wyspy.

Źródło: Newsrm.tv

Sardynia 2
Sardynia 2

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Magda92 13/06/2018 07:52

    CytujSkomentuj

    Sardynia to zdecydowanie jeden z moich kierunków na europejskie wyprawy. Jeszcze stosunkowo nie zadeptana przez tłumy turystów, a nadal urokliwa i autentyczna w swoich kolorach, smakach, morzu i ludziach. I drugie moje oczko w głowie – Sycylia :D

  2. Dagmara 14/06/2018 07:59

    CytujSkomentuj

    Mega klimat :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.