camping-2
Michal Karas
09/06/2017

Zamiana hotelu na camping – przygoda tego lata?

Wakacyjny wyjazd zwykle kojarzy nam się z komfortem hotelu, niezależnie od liczby gwiazdek na jego fasadzie. Tymczasem wyjazd na camping może być znacznie bardziej ekscytujący, nawet jeśli mniej komfortowy

Jeśli jesteś przyzwyczajona do wyjazdów all-inclusive lub posiadania stałej bazy wypadowej w hotelu, pewnie nie rozpatrujesz campingu jako alternatywy. Tymczasem nowoczesne campingi mają ofertę, która może okazać się interesująca.

Wyobraź sobie ogromny park położony tuż nad morzem, a jednocześnie niedaleko takich pereł Toskanii jak Piza czy Florencja. Wśród bujnej zieleni mnóstwo szerokich, oświetlonych ścieżek, a tuż przy nich kilka dużych basenów – niektóre dla osób lubiących pływać, inne, z mnóstwem krętych zjeżdżalni, są atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. W tym samym parku znajdziemy boisko do siatkówki i piłki nożnej, pole do mini-golfa, park linowy, solarium, a także sklepy, kilka restauracji i pizzerię. Do tego oczywiście darmowe wi-fi. Jeśli chodzi o sanitariaty – jest w nich wszystko, czego możesz potrzebować, włącznie z miejscem do kąpania i przewijania niemowląt.

To nie musi być Toskania, ale chorwacka Dalmacja, austriackie Alpy lub norweskie fiordy. W najbardziej rozbudowanych miasteczkach campingowych znajdziemy ośrodki SPA, a nawet przedszkola i żłobki dla dzieci. Dzieci zresztą świetnie odnajdują się na campingu, niezależnie czy miejscem zakwaterowania jest namiot, przyczepa, kamper, czy domek.

W takim domku może się znajdować nawet kilka sypialni, pokój dzienny, kuchnia, łazienka, a często także weranda. Czasem dostępne są również namioty glampingowe (nazwa pochodzi od słowa „glamour”) – mogą być klimatyzowane i wyposażone we wszelkie udogodnienia. Ceny? Cóż, zdarza się, że podobne do tych hotelowych, ale w zamian możesz sobie pozwolić na znacznie większą swobodę, bliskość natury i dostęp do mnóstwa atrakcji na miejscu.

Istnieje wiele powodów, aby spróbować pobytu w nowoczesnym ośrodku campingowym, szczególnie we Włoszech lub Chorwacji, gdzie walory krajobrazowe idą zazwyczaj w parze z doskonałym wyposażeniem. Dla osoby, która dotychczas nocowała wyłącznie w hotelach, może się to okazać ciekawą odmianą.

Campingi sytuowane są z dala od miast, przede wszystkim w miejscach atrakcyjnych przyrodniczo – np. blisko morskiej plaży lub z widokiem na góry. Natura jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyjść tuż za ogrodzenie campingu, by znaleźć się w lesie lub na brzegu jeziora. A nawet bez wychodzenia można biegać boso po trawie i spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Miasto pozostaje zwykle w odległości krótkiej podróży autem lub innym środkiem transportu.

Jeśli przed wyborem campingu powstrzymują Cię obawy dotyczące bezpieczeństwa, wiedz, że na jego teren nie mają wstępu osoby z zewnątrz. Aby wejść na camping, trzeba być jego klientem (np. okazać identyfikator). Teren campingu jest ogrodzony i pilnowany przez uprawnione osoby, a ruch samochodowy jest dopuszczony tylko w wyznaczonych miejscach.

Źródło: Empemedia / Camprest / własne

camping-2
camping-2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.