zakretki_ikona
Redakcja
28/09/2011

Na nas NIE musisz głosować

Od słów przeszliśmy do czynów, ruszyła akcja promująca nowoczesny wolontariat w największym programie charytatywno – ekologicznym „Zakrętki.info – pomagamy nie tylko przyrodzie”. „Na nas NIE musisz głosować” to nowy wymiar promocji wolontariatu.

Kampania promocyjna prowadzona jest poprzez media społecznościowe (Facebook.com). Zdecydowaliśmy się, że głównym założeniem akcji będzie promocja z wykorzystaniem wizerunku naszych wolontariuszy, którzy chcą pokazać, że ich bezinteresowne działanie przynosi efekty. Jak to działa? Każdy kto odwiedzi oficjalny fanpage „Zakrętki.info” będzie miał szanse poznać wolontariuszy, którzy na co dzień poprzez swój wkład, na różnych płaszczyznach, wspierają nasz program. Można się przekonać, że to zwykli ludzie, którzy oprócz rutynowych codziennych czynności, robią niezwykłe rzeczy. Pomagają niepełnosprawnym dzieciakom. Kampania ma na celu nie tylko wyróżnić nas tłumu, ale zwrócić uwagę na celowość naszego działania. A także na najbardziej istotny aspekt programu, bezinteresowną pomoc. Hasło „Na nas Nie musisz głosować” ma uświadomić, że naszych wolontariuszy nikt nie wybierał, wszyscy zdeklarowali się, że chcą dobrowolnie i nieodpłatnie pomagać niepełnosprawnym dzieciom.

To czego chcemy najbardziej uniknąć podczas prowadzonych przez nas działań, to wykorzystywanie wizerunku osób cierpiących, którym pomagamy. Nieszczęście innych nigdy nie było i nie będzie podstawą naszej promocji. Liczy się człowiek i to co jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka. Chcemy również dać do zrozumienia, że wizerunek naszych wolontariuszy to nie tylko słowa, to przede wszystkim czyny i ciężka praca, która przekłada się na efekty. W jaki sposób? Poprzez uśmiech pojawiający się na twarzy niepełnosprawnego dziecka,które dzięki naszej pracy niejednokrotnie może normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Nasi wolontariusze to ludzie wyjątkowi. Aby zrozumieć dlaczego, warto przybliżyć sobie zasady, których przestrzegają i zawsze będą przestrzegać:

1. Nieodpłatny wolontariat-Pracujemy nieodpłatnie na rzecz akcji „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, polegającej na zbiórce plastikowych zakrętek.
2. Bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom-Pomagamy i nadal będziemy pomagać niepełnosprawnym dzieciom, pozyskując fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla nich ze sprzedaży rzeczonych zakrętek. Nasza pomoc jest, i zawsze będzie, w stu procentach bezinteresowna. Nikt na tym nie zarobi. Nikt nie dostanie pieniędzy. Nikomu nie zostanie to wynagrodzone w formie materialnej. Największą zapłatą są i będą szczęśliwe buźki chorych dzieciaków
3. Ochrona środowiska-Chronimy środowisko. Zbieramy śmieci, jakimi są zakrętki. Zmniejszamy przez to zanieczyszczenie Ziemi – planety, na której żyjemy, i o którą powinniśmy dbać dla własnego dobra. Śmieci te, dzięki nam, nie leżą w trawie, na placach zabaw, na deptakach, w lesie, czy w parkach. Są przetwarzane na inne plastikowe produkty.
4. Tolerancja–Nie oceniamy za wyznanie, poglądy polityczne, orientację seksualną, narodowość, kolor skóry. Dla nas każdy liczysz się jako człowiek – indywidualność. Doceniamy dobroć i serce otwarte dla innych, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy.
5. Niezależność-Nie jesteśmy od nikogo zależni. Nikt nami nie kieruje. Jedynym napędem do działania jest nasz własny rozsądek, chęć niesienia pomocy potrzebującym oraz ochrona środowiska.
6. Apolityczność-Nie jesteśmy zależni od żadnej partii politycznej. Nasza polityka to chęć życia w lepszym świecie, w którym człowiek może liczyć na człowieka. Nie interesują nas pieniądze, ani władza. Tworzymy społeczność dobroci.
7. Promocja wartości społecznych–Swoim działaniem promujemy, i nadal będziemy promować, wartości społeczne. Nasi wolontariusze muszą być osobami uczciwymi, odpowiedzialnymi, życzliwymi, obowiązkowymi i solidarnymi.

Jeżeli chcesz pomóc nam w promocji powyższych wartości i idei prosimy, zaproś swoich znajomych do udziału w naszym wydarzeniu na Facebook. Możesz również wydrukować jeden z poniższych plakatów i powiesić go w miejscu pracy, w swojej szkole lub instytucji, w której pracujesz.

W celu dalszych informacji zapraszamy na oficjalną stronę programu www.zakretki.info lub na fanpage akcji fb.com/zakretki.info http://www.facebook.com/event.php?eid=205181976216304

Komunikat pochodzi od programu charytatywno – ekologicznego „Zakrętki.info – pomagamy nie tylko przyrodzie”, który EksMagazyn wspiera swoimi łamami

zakretki_ikona
zakretki_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.