Mia
Mia
06/12/2012

Męska lekcja survivalu

Czy zaglądacie czasami do męskich magazynów, które czytają (a głownie oglądają, bo treści w nich niewiele, żeby nie przemęczać szarych komórek) Wasi Panowie? Otóż mnie się zdarza. Ostatnio z jednego z takich magazynów o anglojęzycznej nazwie (bo wiadomo, że jak jesteśmy w Polsce, to tytuł musi być po angielsku) dowiedziałam się wszystkiego… Ale po kolei

Ów magazyn w specjalnej wkładce radzi mężczyźnie, jak przetrwać we współczesnym świecie. Jesteście ciekawe? Proszę bardzo. Na początek pokazuje, jak przetrwać atak terrorystyczny przy pomocy Allegro (miało być na śmiesznie, wyszło, powiedzmy, tak sobie). Czyli w co się zaopatrzyć, w razie gdyby…

Następnie czytelnik dowiaduje się wszystkiego o private banking. Dalej – żeby mężczyzna nie umarł z głodu, dostaje instrukcję gotowania jajka. Niestety autor nie zaznaczył, jak długo trzeba je gotować na miękko, a jak długo na twardo… No nic. Idziemy dalej. Tam jest bardziej praktycznie – co jeść przed suto zakrapianą imprezą, żeby nie mieć kaca, i co jeść po owej, jeśli, mimo zastosowania wcześniejszych porad, jakimś cudem kac się jednak pojawi.

Później, moje Drogie Panie, jest coś ważnego z naszego punktu widzenia – porada, jak odróżniać diamenty wysokiej jakości, od tych kiepskich. Nieźle. Po błyskawicznym kursie jubilerskim pan dowiaduje się, jak rozpoznać dobrego krawca i zawiązać krawat na sposób windsorski. No, bo jak już przetrwa koniec świata, wytrzeźwieje po nim, kupi diament, to wybierając się do kobiety, jakoś musi wyglądać.

Dalej już jest bardzo męsko – poradnik jak przetrwać mundial. Zaiste, tak odkrywcze, jak ożywcze… Następnie, uwaga – tu coś dla szarych komórek – lista ciekawych książek. Do przeczytania rzecz jasna, ale, jak radzą autorzy, tylko wtedy, kiedy telewizor się zepsuł, do kina daleko i żadnej innej, sensownej rozrywki w zasięgu ręki brak…

Najpraktyczniejsze rady zaczynają się pod koniec. I tak czytelnik dowiaduje się, jak czytać opony, jak zakleić liściem tablicę rejestracyjną, żeby nie dać się „sfotoradarować”, jak wynająć samochód, albo motocykl, jak nie popsuć aparatu fotograficznego robiąc zdjęcia. Hm… I finał – jak rozdzielić, co Bóg złączył (wujkowie dobra rada informują w tej części, jak uzyskać rozwód kościelny) oraz (kiedy się jednak rozdzielić nie da i coś z tym małżeństwem trzeba by zrobić) – jak odebrać poród.

I tam, bezcenna rada – kiedy po urodzeniu łożyska kobieta nadal mocno krwawi, delikwentowi doradza się, cytuję „podrażnij jej sutki palcami, tak, jak byś kręcił gałką od radia”, a spowoduje to obkurczenie się macicy… Spowodować może również ogromnego siniaka na twarzy stosującego się do owych rad.
Tak sobie myślę, że brakuje tu jeszcze jednej rady dla Panów: Jak przeżyć stosując się do porad serwowanych przez męskie magazyny… Może któryś w końcu zdecyduje się o tym napisać.

Komentarze Dodaj komentarz (7)

 1. jack 23/09/2010 09:11

  CytujSkomentuj

  „Czy zaglądacie czasami do męskich magazynów, które czytają (a głownie oglądają, bo treści w nich niewiele, żeby nie przemęczać szarych komórek) Wasi Panowie?”

  Mia, porównaj np. takie kobiece Avanti i męskie Logo. Dopiero wtedy wypowiadaj się, proszę, na temat zawartości i powierzchni słowa pisanego.

  Nie wszystkie magazyny dla mężczyzn mają na okładkach (i wszystkich innych stronach) gołe dupy ;)

 2. maciek 23/09/2010 19:54

  CytujSkomentuj

  ja nie czytam męskich magazynów.avanti i logo to są projekty żydowskie z kręgów michnikowszczyzny. ja czytam młodego technika.

 3. jack 23/09/2010 21:48

  CytujSkomentuj

  @maciek: to Młody Technik jeszcze wychodzi?

 4. czytelnik 27/09/2010 13:11

  CytujSkomentuj

  Większość tych kolorowych pisemek, niestety, urąga ludzkiej inteligencji, jaka by ona nie była…

 5. maciek 28/09/2010 19:11

  CytujSkomentuj

  wychodzi, babciu. młody technik wychodzi

 6. jack 28/09/2010 22:36

  CytujSkomentuj

  @maciek: jak już coś to „dziadku” ;)

 7. Adam 06/01/2011 00:44

  CytujSkomentuj

  „Mój” Pan nie czyta takich magazynów. Mia – może zmień Pana.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.