seks11_ikona123_2014
Ela Makos
08/04/2016

Dla kogo liczy się rozmiar?

Odwieczny dylemat czy rozmiar penisa faktycznie ma znacznie jest trudny do rozstrzygnięcia. Tym bardziej, że to właśnie mężczyźni wydają się mieć z tym większy problem…

Zdaniem seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza ma to swoje uzasadnienie w budowie żeńskich narządów płciowych. Okazuje się bowiem, że grubszy członek pozwala lepiej stymulować tzw. punkt G (czyli przestrzeń Grafenberga) – miejsce w przedniej części szyjki macicy, w którym u większości kobiet zlokalizowana jest największa liczba receptorów czuciowych, odpowiedzialnych za pobudzenie seksualne.

Czyżby to właśnie kobietom miało najbardziej zależeć na rozmiarze penisa swoich partnerów? Okazuje się, że wbrew pozorom bardziej przejmują się tym mężczyźni. Warto jednak zauważyć, że o ile kobiety zwracają uwagę na grubość członka to panowie skupiają się głównie na długości.

Tymczasem długość męskiego przyrodzenia różni się w zależności od grupy etnicznej czy nawet w obrębie rasy białej. Obserwuje się między innymi wyraźne różnice między narodowościami. Największe rozmiary członków (zarówno długość, jak i obwód) mają mężczyźni rasy czarnej, a najmniejsze średnie parametry stwierdza się u Azjatów. W przypadku Unii Europejskiej większość panów ma członka średniej wielkości. Co ciekawe, mężczyźni nie zawsze są zadowoleni z długości swojego przyrodzenia. Znacznie częściej przychylne opinie na ten temat można usłyszeć od pań.

Obsesyjne dywagacje dotyczące długości członka wcale nie są dobre. Mogą one być bowiem źródłem wielu problemów i zaburzeń psychicznych. Wiadomo na przykład, że panowie z penisami o małych rozmiarach częściej unikają kontaktów z kobietami lub wykazują wobec nich zachowania agresywne. Z kolei mężczyźni, którzy dobrze oceniają rozmiary swego członka mogą przejawiać postawy narcystyczne. Koncentracja na rozmiarach przyrodzenia niejednokrotnie przeszkadza mężczyźnie dostrzec prawdziwe przyczyny rozstania z kobietą.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

seks11_ikona123_2014
seks11_ikona123_2014

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.