ikona123seks
Dagna Starowieyska
18/06/2012

Jak zapobiegać ciąży?

Prezerwatywa i pigułka antykoncepcyjna oraz pigułka „po” uważane są za najskuteczniejsze metody antykoncepcji – wynika z badań, jakie Instytut Badawczy GFK przeprowadził w 25 krajach na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma

W większości krajów europejskich, używanie prezerwatywy i zażywanie pigułki antykoncepcyjnej są najczęściej wymieniane jako skuteczne metody antykoncepcji.

W Turcji i Rosji, stosunek przerywany jest również uważany za skuteczną metodę przez ponad 50% resp ondentów, co więcej, ponad jedna trzecia respondentów tureckich, uważa że kąpiel lub prysznic po stosunku jest również dobrym sposobem zapobiegania nieplanowanej ciąży.

W Polsce 90% respondentów wskazało prezerwatywy, a 88% – pigułki antykoncepcyjne. Polska należy do czołówki krajów europejskich, w których najpopularniejsze są prezerwatywy, pigułka w Polsce jest mniej popularna w porównaniu z innymi krajami Europy.

Ogółem 45% respondentów, którzy odbyli już stosunek płciowy i współżyli z nowym partnerem nie stosowało antykoncepcji (36% w Europie, 47% w rejonie Azji i Pacyfiku, w Ameryce Łacińskiej 56%, a USA 45%). W Polsce, Hiszpanii, Rosji, Norwegii, Słowenii ponad 40% respondentów, którzy są aktywni seksualnie, współżyło z nowym partnerem bez użycia jakiejkolwiek metody antykoncepcyjnej.

ikona123seks
ikona123seks

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.