seks1ikony15
Kalina Samek
07/11/2013

Mężczyźni aktywniejsi

62,3 proc. hiszpańskich mężczyzn oraz 37,4 proc. tamtejszych kobiet po 65. roku życia jest aktywnych seksualnie – informuje „Journal of Sexual Medicine”

Badania Domingo Palaciosa z uniwersytetu w Madrycie opierają się na National Health and Sexuality Survey, sondażu, w którym uczestniczyło 1939 heteroseksualnych Hiszpanów i Hiszpanek w starszym wieku. Do preferowanych zachowań należały pocałunki, pieszczoty oraz penetracja pochwy. Najmniej popularne okazały się masturbacja i seks oralny.
Brak aktywności seksualnej wynikał najczęściej z choroby lub wdowieństwa. Inne czynniki ograniczające aktywność seksualną to wiek powyżej 75 lat, brak partnera, słabe wykształcenie, niskie mniemanie o swoim wieku i stanie zdrowia, dwie lub więcej chorób przewlekłych oraz przyjmowanie dwóch lub więcej lekarstw.
Dla porównania amerykańskie badania z roku 2008 (opublikowane przez „New England Journal of Medicine”) wskazywały, że 73 proc. Amerykanów pomiędzy 57. a 64. rokiem życia jest aktywnych seksualnie, przy czym odsetek ten spada do 53 proc. dla wieku od 65 do 75 lat oraz do 26 proc., w przypadku 85-latków.

źródło: PAP Nauka w Polsce

seks1ikony15
seks1ikony15

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.