ikona1234kobieta_dziecko3
Ela Makos
30/06/2016

Nowa metoda leczenia niepłodności dostępna w Polsce

Polskę czekają spore zmiany w kwestii leczenia niepłodności. Na naszym rynku ma się pojawić zupełnie nowa metoda zapłodnienia. Będzie ona zdecydowanie bardziej naturalna

Nowa naturalna metoda wspomagania rozrodu o nazwie AneVivo wkracza do naszego kraju. W przypadku tej metody cały proces zapłodnienia oraz wczesnego rozwoju zarodka odbywa się w ciele kobiety, a nie w szalce Petriego, jak to ma miejsce w tradycyjnym in vitro w laboratorium.

Na czym polega ta metoda? Chodzi o to, aby na 24 godziny umieścić w ciele kobiety silikonową kapsułkę, która jest w tym celu specjalnie opracowana. Wewnątrz niej znajdują się plemniki i komórki jajowe, które są ze sobą połączone w naturalny sposób. Dzięki specjalnym mikrootworom przez cały czas do środka kapsułki wnikają płyny z organizmu kobiety. Po 24 godzinach mający 1 cm długości i 1 mm szerokości pojemniczek jest wyjmowany. Następnie wybiera się z niego zdrowe zarodki i po 2-4 dniach umieszcza je z powrotem w ciele kobiety.

Zaletą całego zapłodnienia nie jest jedynie jego naturalny charakter. Fakt, że do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety sprawia, że endometrium, czyli błona śluzowa, jest lepiej przygotowana na rozwój wprowadzonego zarodka – zachowuje się tak samo jak podczas naturalnego zapłodnienia. A to, jak twierdzą eksperci, znacznie podnosi szansę na prawidłowy rozwój ciąży. Metoda ta skraca także czas, w którym zarodek pozostaje poza organizmem kobiety. Ważny jest także aspekt psychologiczny. Kobieta czuje się zazwyczaj znacznie lepiej z tym, że do zapłodnienia doszło w ciele i nawiązuje bliższą więź z dzieckiem.

Wspomniana metoda została opracowana przez szwajcarską firmę biotechnologiczną Anecova przy wsparciu naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie. Wypróbowano ją już w klinikach w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii i wygląda na to, że stanowi ona przyszłość tej dziedziny.

Źródło: Guarana PR

ikona1234kobieta_dziecko3
ikona1234kobieta_dziecko3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.