seks11_ikona123_2014
Edyta Nowicka
31/05/2016

Problemy z erekcją źródłem wielu chorób

Sprawność seksualna mężczyzny to wskaźnik, który może wiele mówić o jego zdrowiu. Jej zaburzenia często są objawem poważnych dolegliwości, dlatego nie należy bagatelizować tego typu problemów

Zaburzenia erekcji często uważane są za zupełnie normalne. W końcu przychodzą z wiekiem i nie warto się im dziwić. Tak naprawdę stanowią one wskazówkę dla mężczyzn. Zaburzenia erekcji to bardzo często jeden z początkowych objawów wielu chorób. Mogą stać u podstaw cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy czy chorób neurologicznych. To właśnie zaburzenia erekcji często są pierwszym symptomem mogącego nadjeść kilka lat później zawału.

Leczenie przypadłości związanych z zaburzeniami erekcji jest możliwe i pozwala przywrócić sprawność seksualną. Pacjent nie zawsze daje sam sobie szansę. Problemy z erekcją stanowią dla panów temat wstydliwy. Mężczyźni niechętnie mówią o tych zaburzeniach, bo wiążą się ze sferą emocjonalną i poczuciem własnej wartości. Tu poniekąd koło się zamyka ponieważ to właśnie stres czy problemy emocjonalne mogą również powodować problemy z erekcją.

Zaburzenia erekcji nie są traktowane jako problem zdrowotny. Podczas gdy kobieta może się zgłosić do ginekologa bez skierowania, przyjęcia do urologa są limitowane, a do seksuologa – nie zostały objęte koszykiem świadczeń. Także leki stosowane w zaburzeniach erekcji nie są refundowane, choć problemy w życiu seksualnym nie pozostają bez wpływu na zachowania społeczne. Jednak nie dbając o swoje zdrowie mężczyźni sami siebie skazują na problemy z erekcją.

Mężczyźni nie mają nawyku dbania o zdrowie i zwykle uważają, że problem rozwiąże taka, czy inna pigułka, na przykład kupiona w internecie. Czasem kupują leki fałszowane gipsem czy glukozą. Mając pecha można trafić na podróbki tych medykamentów, które potrafią uzależnić.

Dobrze jest zatem rozmawiać z partnerem o tego typu problemach i namawiać go, aby korzystał z porad lekarzy i regularnie wykonywał badania. Niepozorne problemy ze sprawnością seksualną mogą stanowić źródło wielu znacznie poważniejszych problemów.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

seks11_ikona123_2014
seks11_ikona123_2014

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Marcinek 22/12/2016 19:34

    CytujSkomentuj

    Ciężko czasami przekonać samego siebie, że ma się problem. Długo dorastałem do tego, żeby coś z tym zrobić. W końcu kupiłem po kryjomu Permen King i wreszcie udało mi się pozbyć kłopotu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.