seks1_ikona123_2014
Ela Makos
29/04/2016

Problemy z potencją

Na problemy z potencją mężczyzn mamy spory wpływ. Wystarczy tylko otoczyć wybranka troskliwą opieką, a także wypracować wspólnie z nim pewne nawyki

Znaczna większość panów z zaburzeniami erekcji ma nieprawidłowy wskaźnik masy ciała. Inne badania wskazują natomiast, że nadwaga wiąże się z 1,5-krotnym wzrostem ryzyka wystąpienia zaburzenia erekcji, otyłość – ponad 3-krotnym. Co więcej, analizy jasno sugerują, że w krajach, w których większy procent mężczyzn miał prawidłową masę ciała, rzadziej występują zaburzenia erekcji niż w krajach, w których wskaźnik masy ciała był wyższy. To chyba wystarczający powód do tego, by zwyczajnie zacząć o siebie dbać. Namówić na to partnerów nie jest jednak zbyt łatwo.

Zaburzenia erekcji, o której tu mowa to oczywiście niezdolność do uzyskania lub utrzymania wzwodu niezbędnego do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Wśród przyczyn zaburzeń erekcji wymieniane są choroby, długotrwałe przyjmowanie leków, depresja czy konfliktowe relacje partnerskie. Inne czynniki ryzyka to wiek, palenie papierosów, mała aktywność fizyczna lub nadużywanie alkoholu.

Zaburzenia erekcji często spowodowane są też chorobami, które wynikają z otyłości. Można tu wymienić na przykład cukrzycę, nadciśnienia tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Wspomniana na początku cukrzyca ma jednak konkretne wady. Cukrzyca typu 2 może przyspieszyć częstość zaburzeń występowania erekcji u mężczyzn średnio o 10 do 15 lat.

Naczynia krwionośne doprowadzające krew do prącia mają wielkość 1-2 -milimetrowego naczynia. Jeżeli pojawiają się w nich jakiekolwiek zaburzenia, a w tak małych naczyniach pojawiają się szybko, to może być to pierwszy znak, że nadchodzi miażdżyca.

Amerykanie przeprowadzili badania, w których przez 9 lat obserwowano 513 mężczyzn, którzy w chwili ich rozpoczęcia nie cierpieli na zaburzenia potencji i wpływające na nie choroby, nie palili też papierosów. Przez te lata zmieniała się jednak między innymi masa ich ciała. Okazało się, że zbyt duża waga dwukrotnie zwiększała ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji.

Choć wpływ redukcji masy ciała na problemy z erekcją nadal jest analizowany to wygląda na to, że otyłość i nadwaga mogą przysporzyć wielu kłopotów związanych z seksem. Lepiej zatem zarówno dla własnego zdrowia, jak i dla satysfakcjonujących kontaktów seksualnych po prostu zadbać o siebie i partnera.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

seks1_ikona123_2014
seks1_ikona123_2014

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Marcinek 22/12/2016 19:40

    CytujSkomentuj

    Jestem otyły i miałem problemy z potencją. Od pewnego czasu stosuję Permen King i zauważam poprawę. Erekcja utrzymuje się dłużej a ja mam więcej ochoty na seks.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.