ikona1234ludzie1_seks
Edyta Nowicka
23/06/2016

Seks po porodzie? Żaden problem!

Czas po urodzeniu dziecka może być dla wielu kobiet trudny. Zmienia się wtedy całe życie młodych mam, łącznie ze sferą seksualną. Niejednokrotnie są one niezadowolone z kontaktów z partnerem, a co za tym idzie decydują się na korekcję okolic intymnych

Obraz kobiety miesiąc po porodzie, która jest w jeszcze lepszej formie niż wcześniej, nie musi walczyć ze zbędnymi kilogramami, a do tego ma cudowny seks to trochę naciągana wizja rzeczywistości. Młode mamy widząc inne kobiety, które są przedstawiane w ten sposób mogą nabawić się prawdziwych kompleksów. Kobiety zastanawiają się, dlaczego nie mogą tak szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów czy rozstępów. Poza tym pojawiają się jeszcze problemy ze zmianami wyglądu okolic intymnych czy piersi, które stały się pełniejsze niż kiedyś.

Według badań Today.com obecnie aż 70% kobiet źle czuje się w swoim pociążowym ciele. Jednym z głównych powodów jest głównie presja, z jaką muszą się mierzyć każdego dnia. Ta sama presja ma coraz częściej wpływ na życie seksualne młodych mam. Te zmiany w życiu seksualnych kobiet i wyglądzie ich miejsc intymnych są zupełnie naturalne. Efektem tego jest pojawiająca się u kobiet depresja czy obsesyjne odchudzanie się, które nie sprzyja ich zdrowiu. Dodatkowo pojawiają się również problemy z nagością. Kobiety po porodzie często po prostu wstydzą się swojego ciała, nie chcą go pokazywać.

Nie jest to jednak jedyny problem związany z pogorszeniem się jakości życia seksualnego po ciąży. Wygląd to tylko jeden z aspektów, znacznie poważniejsze może być dla pań to, że już nie odczuwają takiej satysfakcji podczas stosunków jak wcześniej. U wielu kobiet w wyniku wysiłku dochodzi do rozluźnienia pochwy. Przyczyną tego jest wysiłek podczas porodu, ale także hormony – relaksyna i estrogen. I chociaż najczęściej po 5-8 tygodniach pochwa wraca do kształtu sprzed porodu, zdarzają się sytuacje, kiedy rozluźnienie może być trwałe.

To, jak szybko ten proces przebiegnie zależy od wielu czynników. Wśród nich jest m.in. intensywność porodu, rozmiar dziecka, czas trwania porodu czy też poziom estrogenu. Jeśli kobieta karmi piersią to zazwyczaj ten czas rekonwalescencji jest dłuższy. Wtedy poziom tego hormonu w organizmie jest znacznie niższy.

Nie zmienia to jednak faktu, że młode mamy chcące szybko wrócić do formy i pełnej aktywności seksualnej coraz częściej decydują się na poprawki zarówno w sferze intymnej, jak i w swojej figurze. W ostatnich latach popularne stają się zabiegi korygujące, odmładzające i obkurczające części intymne. Hitem wśród kobiet, które niedawno urodziły jest laserowe obkurczanie pochwy. Zabieg przywraca elastyczność pochwy oraz jej prawidłową fizjologię. W efekcie obwód waginy ulega zmniejszeniu, a jej ścianki stają się bardziej elastyczne. Poprawie ulegają także doznania seksualne.

Młode mamy sięgają także coraz chętniej po zabieg ostrzykiwania części intymnych kwasem hialuronowym. Poprawia on elastyczność i redukuje suchość pochwy, która często dotyka kobiety po porodzie. Niektóre panie idą nawet o krok dalej, decydując się na lifting okolic intymnych wykonywany przy pomocy specjalnych nici. Dzięki niemu przywraca się napięcie mięśni, a także zmniejsza wejście do pochwy.

Źródło: Guarana PR

ikona1234ludzie1_seks
ikona1234ludzie1_seks

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.