seks_123ikonanowe_2015_09
Edyta Nowicka
08/06/2022

Skok w bok

Ile osób tyle samo opinii na temat tego, jak powinien wyglądać idealny związek. Podczas gdy jedni przez całe życie mają jednego partnera, inni nie szczędzą sobie rozrywek pt. „Skok w bok”. Naszej połówce nie zawsze musi to jednak przeszkadzać

Nawet jeśli jesteśmy z kimś, ponieważ łączy nas prawdziwa miłość to nie oznacza, że zawsze już będziemy razem. Co czwarta osoba mówiąca o tym, iż doświadczyła w swoim życiu prawdziwego uczucia nie jest już ze swoim partnerem lub partnerką. Te osoby tworzą zazwyczaj kolejne związki z kimś zupełnie innym.

Polacy jednak nie żałują swoich wyborów. Blisko 80% osób, które są w stałych związkach wybrałoby tego samego partnera, z którym aktualnie tworzy parę. Analizy przeprowadzone przez firmę IQS sugerują też, że 6% badanych raczej nie zrobiłoby tego po raz kolejny, a 2% uważa, że z pewnością nie powtórzyłoby tej decyzji.

Mężczyźni częściej wybraliby tę sama partnerkę niż kobiety tego samego partnera. O słuszności wyboru przekonanych jest 83% Polaków (w porównaniu do 78% Polek). Mimo, że panowie w rozmowach z innymi zazwyczaj narzekają na swoje związki to tak naprawdę nie chcieliby niczego zmieniać. Dlatego to użalanie się nie niesie za sobą niczego więcej.

Polacy deklarują, że na ogół są monogamiczni i rzadko akceptują „skok w bok”, choć mężczyźni wydają się być nieco bardziej tolerancyjni w tej sprawie, przynajmniej wobec siebie. 18% z nich nie widzi nic złego w tym, że będąc w stałym związku komuś zdarza się mieć stosunki seksualne z inną partnerką lub partnerem. Podobną opinię ma natomiast tylko 7% badanych kobiet. Z badań nie wynika jednak czy panowie podchodzą w ten sam sposób wyłącznie do swoich zdrad czy wliczają w to również partnerki.

Część Polaków twierdzi, że bez przeszkód można prowadzić podwójne życie. Do tego przychyla się ponad 10% Polaków oraz 7% kobiet.

Prof. Zbigniew Izdebski, który przygotował raport „Wybrane aspekty obyczajowości seksualnej Polaków” twierdzi, iż spore znaczenie w budowaniu relacji pomiędzy ludźmi odgrywa internet. Z sondażu wynika, że co czwarty Polak, który próbował nawiązać znajomość za pośrednictwem sieci, uprawiał seks z poznaną tam osobą.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

seks_123ikonanowe_2015_09
seks_123ikonanowe_2015_09

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.