seksmale1234
Kalina Samek
17/06/2011

To nie sterylizacja

W USA rocznie wykonuje się 600 tys. zabiegów wazektomii. W Polsce ta nowoczesna metoda antykoncepcji dla mężczyzn jest niepopularna i nadal obciążona mitami

Według danych szacunkowych do chwili obecnej wykonano na świecie 75 mln. tego typu zabiegów. W światowej historii wazektomii  nie odnotowano też żadnego wypadku śmiertelnego. Podstawowy problem z wazektomią sprowadza się do faktu, że jest ona utożsamiana ze sterylizacją. Tymczasem są to dwa różne zabiegi.

Wazektomia polega na zablokowaniu dostępu plemników do nasienia. Polega to przecięciu nasieniowodów, którymi u mężczyzn plemniki dostają się do nasienia. W konsekwencji, nie ma niebezpieczeństwa, że dojdzie do zapłodnienia. Wazektomia jest odwracalna

Sterylizacja z kolei to usunięcie gonad, to znaczy u mężczyzn jąder, a u kobiet jajników. U mężczyzn wykonuje się z powodu nowotworu złośliwego jadra, u kobiet podobnie. Sterylizacja jest nieodwracalna podczas gdy na świecie z powodzeniem wykonuje się zabiegi rewazektomii.

- Zabieg wazektomii  jest odwracalny o skuteczności do trzech razy większej niż In vitro – mówi dr Eugeniusz Siwik, właściciel kliniki Wazektomia.com. – Kolejnym zabezpieczeniem  co do posiadania potomstwa w przyszłości jest oddanie nasienia do Banku Nasienia, lub poprzez nakłucie najądrza, wykonanie zapłodnienia In vitro, co jest metodą od wielu lat uznaną i wykonywaną również w wielu klinikach w Polsce.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wazektomia jest znacznie bardziej bezpieczna dla organizmu ludzkiego niż popularnej metody antykoncepcji, jakie proponuje się kobietom. Wśród objawów niepożądanych podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji doustnej  wymienia się powstawanie zakrzepów, wystąpienie problemów w zajściem w ciążę po zaprzestaniu ich przyjmowania, problemy z układem krążenia, nudności, wymioty oraz biegunki.

Wazektomia nie niesie ze sobą podobnego ryzyka, dlatego że nie wpływa na poziom hormonów w organizmie mężczyzny, zostaje on niezachwiany. Zabieg wazektomii kosztuje 2000 – 2500 zł, co równa się pięcioletnim wydatkom na tabletki antykoncepcyjne.

seksmale1234
seksmale1234

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.