seks_123ikonanowe_2015
Ela Makos
18/04/2016

Walka o jakość nasienia

Kłopoty z bezpłodnością stanowią zmorę wielu par, które są w wieku rozrodczym. Chęć posiadania potomstwa często natrafia na bariery, które zastawia ludzki organizm. W wielu wypadkach obarcza się tym wyłącznie kobiety. Skąd biorą się jednak problemy z bezpłodnością?

Wiele lat przekonywań, że bezpłodność jest problemem wyłącznie kobiet oraz pewne stereotypy i utarte schematy pokutują do dzisiaj. Tymczasem przyczyny bezpłodności statystycznie leżą w połowie po stronie mężczyzn. Oznacza to, że panowie, podobnie jak panie, powinni o siebie dbać. Warto im jednak o tym od czasu do czasu przypomnieć.

Po co to wszystko? Po to aby mieć zdrowe dziecko. Jeżeli partner chciałby zostać ojcem powinien zaangażować się w cały proces, nie tylko na samym etapie zapłodnienia. Dobrze jest, jeżeli świadoma decyzja o posiadaniu potomstwa będzie równoznaczna ze zmianą trybu życia. Nie oznacza to, że trzeba cały świat przewracać do góry nogami, na to dopiero przyjdzie czas gdy pojawi się dziecko, chodzi o to, by lepiej o siebie zadbać.

Odpowiedni sposób żywienia, dopasowywany indywidualnie,  jest kluczowy nie tylko w profilaktyce własnego zdrowia  – dla  utrzymywania go w dobrej kondycji, ale także ma ogromne znaczenie dla zdrowia potomków. Zwykle nacisk kładzie się na odpowiednie przygotowanie do ciąży mam  – tymczasem przyszli tatusiowie także powinni przygotować swój organizm, tak, aby nasienie było jak najlepszej jakości.

Panie w ramach „procesu przygotowawczego” niejednokrotnie przyjmują kwas foliowy, który jest równie ważny dla organizmu mężczyzny, a właściwie dla przyszłego dziecka. Nie o sam kwas foliowy jednak chodzi. Badania pokazują, że plemnik przenosi ze sobą „pamięć” ze stylu życia ojca. Liczy się zatem nie tylko to, co ojciec będzie spożywał, ale również o jego zachowanie. Mężczyźni  w opacznej trosce o zdrowie swojego przyszłego potomka może i obserwują uważnie swój  wygląd zewnętrzny (klatkę, brak lub nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu), ale zupełnie nie obserwują swoich reakcji, które bardzo wiele mówią o stanie ich zdrowia.

Aby mówić o zdrowym tacie trzeba zwrócić uwagę na to, aby wyeliminował on z diety substancje szkodliwe, a przede wszystkim substancje smoliste, czyli między innymi grillowane i wędzone mięso, a także nadmiar spożywanego alkoholu. Z pewnością warto ograniczyć przede wszystkim picie piwa. Zamiast tych produktów warto postawić na kieliszek wina do kolacji, białe mięso (kosztem czerwonego), ryby, owoce i warzywa. Ich łączenie będzie ukierunkowane m.in. na eliminowaniu nadmiaru tłuszczu. Warto też pamiętać o regularności spożywanych posiłków i ich liczbie. 4-5 posiłków będzie tutaj w sam raz. Posiłki ustawia się w taki sposób, aby jedzenie nie stanowiło przeszkody w pracy, a było związane z trybem życia. Nie musisz na obiad jeść samej sałatki – możesz zjeść bardziej urozmaicony posiłek (pamiętaj tylko o umiarze) – zaznacza psychodietetyk Lidia Szeworska.

Pozostaje jeszcze temat aktywności fizycznej. Najlepiej jest wprowadzić ją do swojego życia jako stały element, z którym panowie będą się mierzyli codziennie. Spontaniczność nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Efektem będzie nie tylko mniejszy brzuch i pojawiające się zarysy mięśni, ale również zdrowie przyszłego dziecka. Przywilejem takiego trybu życia jest również to, że sperma panów jest wtedy naprawdę dobrej jakości. Dobra sperma i odpowiedni tryb życia, który zapamięta przyszłe dziecko to jedna z lepszych rzeczy, które na wstępie można otrzymać od ojca.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

seks_123ikonanowe_2015
seks_123ikonanowe_2015

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.