Czy kobiety myślą w trakcie orgazmu?
Kobieta spięta nie będzie zadowolona z żadnego seksu / fot. Paylnic/CC/Flickr
magda
06/02/2013

Wyłączona przy orgazmie

W trakcie orgazmu kobieta nie odczuwa emocji – tak przynajmniej twierdzą badacze z Holandii, którzy zbadali kobiece mózgi podczas tej przyjemności

- W czasie orgazmu kobiety nie doznają żadnych emocji – donosi prowadzący badania Gert Holstege z Uniwersytetu w Groeningen. Jego zespół przeprowadził badania mózgu w grupie 13 zdrowych, heteroseksualnych kobiet.

Choć grupa badanych kobiet jest niewielka, naukowcom nie przeszkadza to w wyciąganiu wniosków. Zauważyli oni mianowicie, że w czasie miłosnego uniesienia, w kobiecym mózgu „wyłączało się” wiele obszarów, które są potrzebne np. przy odczuwaniu strachu, czy też utrzymaniu czujności. Spadek aktywności dotyczył też kory przedczołowej – ta z kolei odpowiada w naszym organizmie za rozpoznawanie i kontrolę emocji. Stąd też wniosek, że panie podczas miłosnego uniesienia wyłączają emocje. Ale i wytłumaczenie zachowań kobiet, które spięte i borykające się z wieloma problemami, z seksu cieszyć się nie potrafią. I nie chodzi tu bynajmniej o to, że robią to na złość partnerowi – one po prostu są tak zaprogramowane.

Okazuje się, że naukowcy potrafią to wyjaśnić teorią ewolucji. Twierdzą, że wyłączenie obszarów, które odpowiadają za emocje, zwiększa szanse gatunku na reprodukcję. Bez emocji bowiem to perspektywa spłodzenia dzieci wydaje się najważniejsza, zewnętrzne ryzyko w każdym aspekcie odchodzi na dalszy plan.

Wnioski Holendrów to kolejny dowód na to, że nie różnimy się zbyt od zwierząt. U niektórych nie-homo sapiens bowiem podczas sezonu rozrodczego, potrzeba krzyżowania się i kopulacji staje się silniejsza niż strach przed drapieżnikami.

źródło: PAP Nauka w Polsce

Czy kobiety myślą w trakcie orgazmu?
Czy kobiety myślą w trakcie orgazmu?

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. jennefer 10/08/2010 22:27

    CytujSkomentuj

    o proszę :) naukowa teoria na moje spostrzeżenia, nigdy nie byłam w stanie wyjaśnić mojemu facetowi o czym myśli kobieta w czasie kulminacji uniesień :)

  2. czytelnik 11/08/2010 10:37

    CytujSkomentuj

    No i sprawa się wyjaśniła – kobiety się „wyłączają” w trakcie orgazmu, a mężczyźni po :D

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.