ccjoshuahoffmanphotomale
Łysienie jest o wiele poważniejsze niż się wydaje / fot. Flickr
karolina
24/02/2011

Związek łysienia z seksem?

Okazuje się, że lekarstwo na łysinę szkodliwe jest dla życia seksualnego. Młodzi mężczyźni ryzykują swoje zdrowie seksualne próbując uchronić się przed łysiną. Finasteryd, lek stosowany na wypadanie włosów u mężczyzn, okazuje się powodować poważne skutki uboczne – informuje BBC

Finasteryd jest organicznym związkiem chemicznym, stosowanym w leczeniu łysienia typu męskiego. Stanowi on jednak zagrożenie dla kobiet i dzieci, a w szczególności dla płodu.

A zjawisko łysienia dotyka coraz częściej młodych mężczyzn. W Wielkiej Brytanii na przykład, problemu tego doświadcza już co czwarty 20-latek. Środek, który stosują Brytyjczycy, o nazwie Propecia, zawiera szkodliwy finasteryd, ale na opakowaniu brakuje informacji o możliwych skutkach ubocznych stosowania preparatu. Tymczasem środek ten u niektórych mężczyzn spowodował trudności z osiągnięciem erekcji.

James, 26-latek z Edynburga stosował preparat Propecia, ponieważ zauważył u siebie nadmierne wypadanie włosów. Podczas stosowania preparatu zorientował się, że odczuwa mniejsze zainteresowanie seksem. Kiedy jednak odstawił środek, sprawy się tylko pogorszyły. Po około trzech tygodniach właściwie stał się impotentem. Terapia testosteronem nie pomagała i po sześciu miesiącach lekarz zaproponował mężczyźnie implant prącia.

Kiedy do producentów preparatu dotarły informacje o problemach seksualnych po odstawieniu preparatu, postanowili oni nanieść odpowiednie informacje na etykiecie. Nie zmienia to jednak życia poszkodowanych młodych mężczyzn. A, jak twierdzi James, i na włosy finasteryd nie działa rewelacyjnie.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

ccjoshuahoffmanphotomale
ccjoshuahoffmanphotomale

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.