kobieta18_ikona123_2014
Julia Nieznalska
25/09/2015

Czy pieniądz rządzi miłością?

Pieniądze są jednym z najrzadziej podejmowanych tematów towarzyskich, to kwestia nawet bardziej drażliwa niż polityka czy religia. Jednak, będąc z kimś w związku przychodzi taki moment, kiedy partnerzy powinni szczerze porozmawiać na tematy związane z pieniędzmi


eDarling postanowiło poruszyć tę delikatną kwestię i przeprowadzić wśród swoich użytkowników ankietę pt. Pieniądze a miłość.
Dobry zwyczaj nie pożyczaj
Okazuje się, że wśród najbardziej irytujących nawyków finansowych u partnera ankietowani wymieniali najczęściej pożyczanie pieniędzy. Ten zwyczaj pojawił się na liście aż dwukrotnie zarówno u pań jak i panów.
„Powiedz mi, ile zarabiasz, a powiem Ci, czy z Tobą będę?”
Skromność i oszczędność to cechy bardziej cenione u obojga płci niż rozrzutność i brak rozsądku w wydawaniu pieniędzy – tak twierdzi aż 88% kobiet i 95% mężczyzn. Ponadto aż 67% ankietowanych odpowiedziało, że uważa się za osoby oszczędne.
Powyższe dane wskazywałyby na to, że status majątkowy nie odgrywa wielkiej roli w kwestii wyboru partnera. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci! Okazuje się, że aż 86% panów zdecydowałoby się poślubić kogoś, kto zarabia o wiele mniej niż oni, jednak byłoby to możliwe jedynie dla 35% pań.  Co więcej dla zdecydowanej większości kobiet, bo aż dla 70% z nich zarobki ich partnera są sprawą istotną. Dla porównania ta kwestia jest ważna dla zaledwie 19% mężczyzn.
Nie zapominajmy jednak o tym, że chociaż żyjemy w czasach równouprawnienia, to kobiety nadal mają cięższą sytuację finansową w porównaniu z mężczyznami w fazie zakładania rodziny. Za takim wyborem pań stoi też inny powód, jak wyjaśnia psycholog dr Wiebke Neberich:
Fakt, że kobiety poszukują majętnego partnera ma sens z perspektywy ewolucyjnej.
Jest on dyktowany ewolucyjnym charakterem kobiet, które niegdyś musiały znaleźć takiego partnera, który zapewni bezpieczeństwo zarówno im, jak ich potomstwu. Dziś nie chodzi o związanie się z silnym samcem, który obroni je przed zewnętrznymi zagrożeniami oraz będzie w stanie upolować dzikiego zwierza na kolację. Ta sytuacja przekłada się obecnie na poszukiwanie mężczyzny, który zapewni im stabilność i bezpieczeństwo finansowe.
kobieta18_ikona123_2014
kobieta18_ikona123_2014

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.