123noweseks9
Ela Prochowicz
11/06/2012

Gdzie na pierwszy seks?

We wszystkich regionach, zwłaszcza w Europie i USA, większość respondentów uważa, że wybór odpowiedniego miejsca do uprawiania seksu należy do obojga partnerów. Ponadto, we wszystkich regionach kobiety sądzą, że wybór miejsca nie należy wyłącznie do nich – wynika z badań, jakie Instytut Badawczy GFK przeprowadził w 25 krajach na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma

W Turcji największa ilość mężczyzn sądzi, że znalezienie właściwego miejsca do uprawiania seksu jest zdecydowanie ich rolą. Natomiast we wszystkich innych krajach europejskich to zadanie jest dzielone między kobiety i mężczyzn.

W Polsce kobiety i mężczyźni odpowiadali podobnie – oboje partnerzy powinni dokonać wyboru miejsca na seks (tego zdania jest 68% kobiet i 63% mężczyzn).

Zrobienie „pierwszego kroku”

*Respondenci ze wszystkich regionów twierdzą, że zrobienie „pierwszego kroku” prowadzącego do seksu należy do obojga partnerów lub do mężczyzny. Jednak ani mężczyźni ani kobiety nie uważają, że to kobiety są odpowiedzialne za zrobienie „pierwszego kroku”.

*Największy odsetek mężczyzn z Rosji i Słowenii uważa, że to oni są odpowiedzialni za zrobienie „pierwszego kroku” w kierunku seksu. W innych krajach europejskich, mężczyźni uważają, że za „pierwszy krok” odpowiedzialność jest dzielona pomiędzy mężczyzn i kobiety, w przeciwieństwie do kobiet, które uważają, że to partner powinien przejąć odpowiedzialność za ten aspekt.

*W Polsce 35% mężczyzn przyznaje, że to do nich należy „pierwszy krok”, tego zdania są także kobiety – 52% odpowiedziało, że ta kwestia jest po stronie ich partnera. 53% mężczyzn i 37% kobiet udzieliło odpowiedzi, że oboje partnerzy powinni zrobić „pierwszy krok”.

123noweseks9
123noweseks9

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.