Homoseksualizm w sztuce
Homoseksualizm w sztue istnieje od wieków / zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie
karolina
10/01/2011

Czy to rodzinne?

Geny mają znaczący wpływ na orientację seksualną mężczyzn – przekonują amerykańscy naukowcy na łamach pisma „Human Genetics”

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Illinois w Chicago wpadli na pomysł znalezienia genów odpowiedzialnych za orientację seksualną. Sprawdzili DNA prawie pół tysiąca mężczyzn z blisko 150 różnych rodzin. Każdy z badanych panów miał co najmniej dwóch braci o orientacji homoseksualnej.

Dotychczas naukowcy robili podobne badania przyglądając się chromosomowi płciowemu X. Teraz przebadano pozostałe 22 pary chromosomów tzw. somatycznych. Pominięto jedynie męski chromosom płciowy Y, bo jest bardzo ubogi w geny.

Amerykanie odkryli, że pewne odcinki DNA na chromosomie 7,8 i 10 były częściej identyczne u homoseksualnych braci, niż wskazywałby na to rachunek prawdopodobieństwa. Z tego wynika, że szanse rodzeństwa na odziedziczenie tych samych fragmentów DNA czy genów wynoszą 50 proc. Inaczej jest tylko wśród bliźniąt jednojajowych – te mają identyczne DNA.

Podczas badania odkryto, że kilka fragmentów DNA było identycznych u 60 proc. homoseksualnych braci.
Prowadzący badania psycholog Brian Mustanski przekonuje, że wyniki potwierdzają teorię, że nie istnieje jeden gen homoseksualizmu. Nie dziwi go to jednak, gdyż od dawna był przekonany, że orientacja seksualna ma bardzo złożony charakter. Jednak jego zdaniem, to czy mężczyźni interesują się kobietami, czy innymi mężczyznami, zależy od tego, w jaki sposób oddziałują ze sobą różne geny i czynniki ze środowiska zewnętrznego.

Homoseksualizm w sztuce
Homoseksualizm w sztuce

Komentarze Dodaj komentarz (5)

 1. czytelnik 11/08/2010 10:36

  CytujSkomentuj

  Tak tak, zaraz odkryją, że jest wysysany z mlekiem heteroseksualnej matki :D

 2. ekhem 10/01/2011 15:06

  CytujSkomentuj

  Czytelniku – oczywiście, że z mlekiem heteroseksualnej matki. Przecież gdyby geny przekazywali sobie sami homoseksualiści, to już dawno by ich nie było. Chyba że masz jakąś spiskową teorię dziejów, w ramach której geje i lesbijki łączą się w homo pary dla przetrwania swojej orientacji. Ale nikt chyba nie jest aż tak głupi…

 3. nikt_taki 10/01/2011 22:29

  CytujSkomentuj

  ekhem-to jak wytłumaczysz to, że geje niby się nie rozmnażają a jest ich coraz więcej :D

 4. ekhem 11/01/2011 00:48

  CytujSkomentuj

  po pierwsze dokładnie tak, jak pisałem powyżej – rodzą się tak samo jak blondynki, bruneci, itd. Po drugie masz jakieś dane że jest ich coraz więcej czy po prostu sobie tak dumasz?

 5. nikt_taki 11/01/2011 18:50

  CytujSkomentuj

  ech i weź tu z takim pisz poważnie ;) na jak najbardziej, poważny temat…

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.