123noweseks4
Dagna Starowieyska
09/06/2012

Jak się przygotować na randkę?

Większość młodych ludzi uważa, że oboje partnerzy są odpowiedzialni za zaplanowanie tego, co robić na randce z kimś nowopoznanym. Jednak młodzi mężczyźni czują się za to wyraźnie bardziej odpowiedzialni, niż młode kobiety – wynika z badań, jakie Instytut Badawczy GFK przeprowadził w 25 krajach na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma

27 % Polaków uczestniczących w badaniu odpowiedziało, że odpowiedzialność za zaplanowanie randki jest po stronie mężczyzn, a 65%, że oboje partnerzy są odpowiedzialni, natomiast w przypadku Polek – 81% sądzi, że oboje, a 11%, że mężczyzna. Tylko 5% kobiet z Polski czuje się odpowiedzialnymi za zaplanowanie randki.

Najważniejsze aspekty w przygotowaniach do randki, która może prowadzić do seksu

*Higiena osobista (72%) oraz antykoncepcja (45%) to dwa najważniejsze aspekty przygotowania do randki. Dla mężczyzn, na trzecim miejscu po wyżej wymienionych, znalazły się pieniądze, a jeśli chodzi o kobiety – wygląd zewnętrzny (fryzura, make up, ubranie).

*W Rosji i Norwegii, antykoncepcja jest wymieniana rzadziej jako główny aspekt, istotny w kontekście przygotowań do randki, niż w innych krajach europejskich. Porównując odpowiedzi młodych mężczyzn i kobiet we Francji, Polsce, Włoszech, Austrii i Słowenii, można zauważyć, że kobiety zwracają większą uwagę na przygotowanie do antykoncepcji niż mężczyźni. Dla kobiet w Rosji aspekt seksownej bielizny (28%) jest niewiele mniej ważny niż antykoncepcja (35%).

Planowanie antykoncepcji na pierwszej randce z nowym partnerem

*Podczas gdy we wszystkich regionach połowa mężczyzn uważa, że to oni są odpowiedzialni za zaplanowanie antykoncepcji przed uprawianiem seksu na pierwszej randce, kobiety (zwłaszcza w USA), zaznaczają, że oboje partnerzy są za to odpowiedzialni.

*W Hiszpanii, Włoszech i Rosji jest największy odsetek mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za przygotowanie antykoncepcji. Ponadto w tych krajach również najwięcej kobiet wskazało, że jest to odpowiedzialność partnera.

*W Polsce 58% mężczyzn odpowiedziało, że to oni są odpowiedzialni za zaplanowanie antykoncepcji, 3% mężczyzn wskazało na to, że ta odpowiedzialność jest po stronie kobiety, a 36%, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zaplanować antykoncepcję. Polki natomiast w 63% odpowiedziały, że oboje partnerzy ponoszą odpowiedzialność za zaplanowanie antykoncepcji, 25%, że one same, a 10%, że partner.

123noweseks4
123noweseks4

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.