kobieta-idealna
Dagna Starowieyska
07/12/2015

Kobieta idealna wg OBOP

Dla mężczyzn ważniejszy jest charakter niż wygląd wybranki – kobieta idealna powinna przede wszystkim chcieć mieć dzieci

Zdaniem mężczyzn kobieta idealna nie wyjeżdża sama na wakacje (83 proc. mężczyzn tego nie lubi), nie głosi feministycznych poglądów (83 proc.), nie wychodzi sama na imprezy (78 proc.) i nie płaci za siebie w restauracji (66 proc.). Dla mężczyzn ważniejszy jest charakter niż wygląd wybranki – kobieta idealna powinna przede wszystkim chcieć mieć dzieci. Istotna jest także ilość byłych partnerów, mężczyźni wolą dziewice lub kobiety, które miały jednego partnera seksualnego. Wygląd zewnętrzny odgrywa drugorzędną rolę – ideałem jest jednak niska blondynka z dużymi piersiami. Idealna kobieta nie powinna nosić bielizny, ani przeklinać. Ponad połowę mężczyzn denerwuje pytanie, czy kobieta nie wygląda grubo. Lubią za to, gdy to kobieta zaczyna flirt.

Kobieta idealna wg Instytutu Badania Opinii RMF 62 proc. mężczyzn zadeklarowało, że w kobiecie zwraca uwagę na osobowość, a 11 proc. – na ciało. Co czwarty stwierdził, że fascynuje go jedno i drugie. Jak mężczyźni definiują ideał współczesnej kobiety? Ma średni wzrost (45 proc.) i średnią budowę ciała (40 proc.). Wielu twierdziło także, że w przypadku takiego ideału ani wzrost (32 proc.), ani budowa ciała (27 proc.) nie mają znaczenia. 16 proc. uważa, że kobieta idealna jest wysoka i szczupła (20 proc.).

Polscy mężczyźni wolą brunetki (37 proc.), blondynki (17 proc.) oraz rude i te o kasztanowych włosach (10 proc.). Jakiej długości są włosy idealnej kobiety? Najwięcej mężczyzn zagłosowało na włosy o średniej długości (43 proc.), wielu wybrało długie (29 proc.) lub stwierdziło, że długość włosów nie ma znaczenia (24 proc.). Tylko 4 proc. uznało za idealne włosy krótkie.

Jak mężczyźni patrzą na kobietę? W pierwszej kolejności patrzą na twarz (30 proc.), uśmiech (22 proc.) oraz oczy (19 proc.). Co dziesiąty patrzy najpierw na piersi (10 proc.), a 8 proc. na pupę. Postrzeganie kobiet zmienia się wraz z wiekiem. Na twarz kobiet najczęściej zwracają uwagę w pierwszej kolejności panowie w wieku 18-29 lat. Trzydziestolatkowie częściej od innych patrzą na uśmiech, oczy, biust i pupę. Natomiast mężczyźni po czterdziestce najczęściej patrzą na całą postać kobiety oraz nieco częściej od innych na nogi.

Panowie za najbardziej atrakcyjny element kobiecego ubioru uznali sukienkę (48 proc.) i spódnicę (25 proc.). O dziwo, dopiero na trzecim miejscu było bikini (14 proc.). Tylko jeden na 100 mężczyzn lubi mocny makijaż. 23 proc. uważa, że kobieta powinna mieć naturalny (23 proc.) lub w ogóle się nie malować (9 proc.). Za symbol współczesnej kobiety uznano buty szpilki (61 proc.).

kobieta-idealna
kobieta-idealna

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.