123noweseks1
Kalina Samek
25/04/2012

Mężczyźni myślą o jednym?

Może i mężczyźni myślą o seksie częściej niż kobiety, ale na pewno nie cały czas – ogłosili naukowcy z USA. Stwierdzili oni, że męskie myśli niewiele rzadziej (ale i tak częściej niż damskie) kierują się ku innym potrzebom, np. jedzeniu czy spaniu

Badanie to pozwala obalić stereotyp, według którego mężczyźni myślą o seksie co siedem sekund, co w skali 16-godzinnej aktywności dałoby ponad osiem tysięcy kosmatych myśli! Przez głowy większości studentów, których objęło nowe badanie, myśli o seksie przemykały średnio zaledwie 19 razy na dzień – tylko o dziewięć ray więcej, niż u badanych równolegle ich koleżanek.

W sumie okazało się, że jednodniowa „porcja” myśli na temat seksu u badanych mężczyzn wynosiła od jednej do 388. U kobiet było to od jednej do 140 dziennie.

O czym jeszcze myśleli badani? Przeciętny mężczyzna aż 18 razy dziennie dumał o jedzeniu, a niemal 11 razy – o spaniu. Wśród pań liczby te wynosiły odpowiednio przeciętnie 15 i 8,5.

W badaniu, opisanym w serwisie ScienceDaily, uczestniczyło 163 studentek i 120 studentów w wieku od 18 do 25 lat. Grupę podzielono: 59 osób miało pilnować myśli na temat jedzenia, 61 – tych dotyczących snu, a 163 – seksu. Większość badanych deklarowała się jako osoby heteroseksualne.

Wcześniej badani wypełniali kwestionariusze pozwalające ocenić m.in. ich pozytywny lub negatywny stosunek do własnej seksualności. Oceniali też na oko, jak często poświęcają myśli seksowi, jedzeniu i spaniu. Samo liczenie myśli trwało tydzień, a polegało na „klikaniu” małego licznika. Studentów uczulono, że liczą się wszystkie myśli na zadany temat, np. w „kategorii seksu” zarówno te towarzyszące łóżkowym randkom, jak też fantazje, wspomnienia czy podniecenie. „Kolekcjonerzy” myśli o jedzeniu „klikali”, gdy poczuli głód, mieli ochotę coś przegryźć albo gotować. Grupa „śpiochów” pilnowała myśli o spaniu i marzeniach sennych, drzemkach, a nawet potrzebie odpoczynku.

Pytania na temat jedzenia i spania miały zamaskować prawdziwy cel badań, koncentrujących się na myśleniu o seksie – tłumaczy główna autorka badania, profesor psychologii z Ohio State University, Terri Fisher. Przy okazji pomogły jednak porównać przedstawicieli obu płci. Kiedy bowiem statystycznie przeanalizowano wszystkie wyniki – okazało się, że różnica liczby myśli o seksie, jakie rodzą się w głowach kobiet i mężczyzn, nie jest wyraźnie większa, niż różnica liczby myśli nt. jedzenia czy snu.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

123noweseks1
123noweseks1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.