fot. 123
Muzyka zachęca młodych ludzi do seksu / fot. 123
magda
07/01/2013

Muzyka zachęca do seksu?

Młodzi ludzie, którzy słuchają piosenek, w których natykają się na wulgarne opisy seksu połączone z przekleństwami, szybciej zaczynają współżycie seksualne niż ich rówieśnicy o innych gustach muzycznych – donosi EurekAlert

Takie rewelacje przynoszą badania dr. Briana Primacka z University of Pittsburgh School of Medicine. Pytał on uczniów trzech amerykańskich szkół w wieku ok. 14 lat o ich ulubionych wykonawców i piosenki, których najczęściej i najchętniej słuchają. Później pojawiały się kolejne pytania – o doświadczenia seksualne młodych ludzi.

Po zebraniu danych, profesor, najpierw przeanalizował ankiety wypełnione przez uczniów, a następnie zabrał się za odsłuchiwanie wskazanych przez nich piosenek. Okazało się, że wśród tych uczniów, którzy przynajmniej przez 14 godzin w tygodniu słuchali piosenek, w których często pojawiały się poniżające opisy seksu oraz słowa wulgarne, jedna trzecia – niezależnie od płci – była już aktywna seksualnie.

W Stanach Zjednoczonych rocznie ok. 750 tys. nastolatek zachodzi w ciążę, a według niektórych informacji, co czwarta przechodziła infekcję przenoszoną drogą płciową. Badania dr. Primacka miały za zadanie pokazać, jakie czynniki mogą przyspieszać seksualną inicjację młodzieży.

źródło: PAP Nauka w Polsce

fot. 123
fot. 123

Komentarze Dodaj komentarz (2)

 1. jack 13/10/2010 09:57

  CytujSkomentuj

  Eee, a ja myślałem, że w artykule chodzi o muzykę lecącą podczas uprawiania seksu ;)

  Np. „I like to move it” ;P

 2. ekhem 08/01/2013 15:56

  CytujSkomentuj

  Tylko pytanie, czy badania pokazują nam przyczynę, czy może skutek aktywności seksualnej? Bo kto powiedział, że ludzie stają się aktywni pod wpływem piosenek – może tych piosenek słuchają właśnie dlatego, że już zaczęli i ten temat jest im bliższy? Tak sobie rozmyślam :P

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.