seks1_ikona123_2014
Edyta Nowicka
18/01/2016

Na tropie idealnej prezerwatywy

Duży penis to z pewnością atut. Bywa on jednak także kłopotliwy. Okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć odpowiednią prezerwatywę i zaplanować stosunek

Intymne części ciała mają nie tylko rożne kształty, ale i rozmiary. Jeżeli jednak penis znacznie odbiega od normy, pojawia się pytanie jak przeżywać intymne chwile oraz jak się zabezpieczać? Prezerwatywa idealna? Tak, ona istnieje! Czasami trzeba jednak poświęcić więcej czasu na jej znalezienie. Wybór zbyt ciasnej może się skończyć pęknięciem podczas stosunku, a wtedy trudno będzie mówić o przyjemności płynącej ze zbliżenia. Zbyt duża prezerwatywa to z kolei wielkie prawdopodobieństwo zsunięcia się jej.

- Poświęcenie kilku chwil na dobór prezerwatywy jeszcze przed kontaktem z partnerką opłaci się z nawiązką. To łatwe – najprościej kupić kilka różnych modeli i wcześniej przymierzyć, zwracając uwagę na to, w której czujemy się najlepiej. Zyskujemy w ten sposób nie tylko wprawę w zakładaniu prezerwatywy, lecz również oswajamy się z nową sytuacją – radzi psycholog i seksuolog Radosław Jerzy Utnik.

Czas na kolejne pytanie: jak odpowiednio przeżywać stosunek? To wiąże się z bliskością i, przede wszystkim, wzajemnym zrozumieniem partnerów. Szczególnie, gdy penis jest naprawdę duży i komfort współżycia z partnerką trzeba regulować, kochając się w odpowiednich pozycjach. Najlepsze w tym przypadku będą: pozycja „na łyżeczki” – w której głębokość penetracji jest ograniczona, pozycja „na jeźdźca” (klasyczna lub odwrócona, z plecami kobiety skierowanymi w stronę twarzy mężczyzny) – w których kobieta jest w stanie sama kontrolować głębokość penetracji oraz jej siłę.  Warta polecenia jest również pozycja klasyczna, gdyż w tej pozycji mężczyzna jest w stanie w większym stopniu kontrolować głębokość i siłę pchnięć.

Źródło: MULTI COMMUNICATIONS

seks1_ikona123_2014
seks1_ikona123_2014

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.