mezczyzna123e
To, jakim głosem mówimy, może definiować nasze życie seksualne / fot. Photovandal/CC/Flickr
magda
03/12/2012

Głos to sam seks?

Pismo „Evolution and Human Behavior” opublikowało badania naukowców w USA, które dowodzą, że atrakcyjna barwa głosu sprzyja większej aktywności seksualnej

meOkazało się, że zarówno panie jak i panowie posługujący się głosem uznawanym za atrakcyjny przez płeć przeciwną mają bardziej udane i różnorodne życie seksualne, a także zaczynają się wcześniej, niż ci, których głos oceniany jest słabiej.

Badania przeprowadził zespół naukowców z Vassar College w Poughkeepsie w stanie Nowy Jork. Przepytano prawie 150 kobiet i mężczyzn. Mieli oni za zadanie ocenić atrakcyjność głosów nagranych na nośniki. Wpisywali oceny od jednego do pięciu. Najniższy był uważany z bardzo nieatrakcyjny, najwyższy stopień za bardzo atrakcyjny. Każdy z głosów dostał po cześć ocen od przedstawicieli obydwu płci.
Następnie tych, którzy użyczyli głosy do badania, zmierzono i wypytano o szczegóły życia intymnego i dotychczasowych podbojów seksualnych.

Efekt badań dowiódł, że tak panie, jak i panowie, którzy dostali wysokie oceny atrakcyjności głosu, rozpoczynali współżycie seksualne w młodszym wieku, mieli więcej partnerów i przeżyli więcej romansów niż posiadacze mniej atrakcyjnych głosów.

Okazało się również, że w przypadku obydwu płci, atrakcyjność głosu szła w parze z cechami budowy ciała uważanymi ogólnie za atrakcyjne. Czyli seksownie brzmiące kobiety miały większą różnicę między obwodem talii a bioder, a panowie mieli szersze ramiona i węższe biodra.

Naukowcy podsumowują, że „na barwę głosu wpływają te same hormony płciowe, od których zależy też libido, zachowania seksualne i specyficzne dla płci zmiany kształtu ciała zachodzące w trakcie dojrzewania”.

Według seksuologów zajmujących się historią zachowań seksualnych i sposobu doboru partnerów, w trakcie ewolucji człowieka wszystkie wymienione cechy miały prawdopodobnie duże znaczenie przy decyzjach związanych z wyborem partnera. Głos zaś mógł dostarczać cennych informacji na temat ważnych biologicznych cech osobnika płci przeciwnej.

mezczyzna123e
mezczyzna123e

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Krystian 10/08/2010 12:04

    CytujSkomentuj

    To fakt, głos naprawdę może być nieatrakcyjny. A w dodatku może przeszkadzać. Spotykałem się kiedyś z bardzo ładną dziewczyną, która miała wyjątkowo skrzekliwy głos. Można się przyzwyczaić -zapewniam, ale były też takie momenty(gorszy dzień, ból głowy itp), że każde słowo słyszałem 30 razy głośniej i bardziej skrzekliwie:)

  2. jennefer 10/08/2010 22:31

    CytujSkomentuj

    coś w tym jest, większość kobiecych kobitek ma bardzo przyjemny głos

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.