123noweseks2
Ela Prochowicz
30/04/2012

Romantyk czy gangster?

Producent kosmetyków dla mężczyzn zbadał sposoby, w jaki podrywają Polacy. Zdefiniował każdy ze sposobów, nazwał go i przeprowadził badania. Dzięki temu wiemy, w jakich regionach Polski spotkać można przynudzających romantyków, w jakich szałowych intelektualistów, a w jakich władczych macho – gangsterów

Na podstawie badania zdefiniowano 11 metod flirtowania, którymi posługują się mężczyźni. Większość sposobów częściej znanych jest kobietom, rzadziej mężczyznom. Średnio kobiety są świadome istnienia 7 metod, mężczyźni – 5.

* Żartowniś – kreatywny, zabawny, nie można się z nim nudzić. Charakteryzuje go luz, poczucie humoru, skupienie na chwili. Przy nim można oderwać się od dnia codziennego.

* Romantyk-opiekun – uczuciowy, troskliwy, rozumiejący. Przy nim każda kobieta poczuje się bezpieczna.

* Człowiek sukcesu – elegancki mężczyna w dobrze skrojonym garniturze i szybkim samochodzie. Flirtując ukazuje perspektywę lepszego, ułożonego, szczęśliwego życia.

* Indywidualista-pasjonat-podróżnik – nietypowe zajęcie, różnorodne zainteresowania, ciekawe hobby. Flirtuje w oryginalny sposób, stawiając na nowość i aktywność.

* Intelektualista-artysta – w mężczyźnie flirtującym w ten sposób można odnaleźć pasję, szeroką wiedzę, zaangażowanie w kulturę. Flirt na pewno będzie pobudzał umysł i duszę.

* Szpaner – to bardziej podryw niż flirt. Pragnie zaimponować kasą, samochodem, markowym zegarkiem. Zdecydowany na osiągnięcie celu.

* Paker-mięśniak – również jasno dąży do określonego celu. Podrywa na muskularny wygląd, siłę, sport.

* Gangster – pokazuje kobiecie, że potrafi rozwiązać każdy problem. Ma nieograniczone kontakty.

* Lanser – prestiż, elitarność, markowe gadżety. Demonstruje swój status społeczny. Bywa w dobrym towarzystwie.

* Imprezowicz – zna trendy, muzykę i kogo należy. Pewność siebie i arogancja to jego cechy charakterystyczne. Flirtuje przede wszystkim poprzez zabawę.

* Bad boy-buntownik – niezależny, pewny siebie. Flirtując ukazuje perspektywę lekkiego życia, pełnego przygód.

Okazuje się, że w oczach kobiet dobrze wypadają żartownisie i romantycy. Lubią ludzi sukcesu, pasjonatów i intelektualistów. Zdecydowanie odrzucają szpanerów, pakerów i gangsterów. Nie są raczej zainteresowane flirtem z lanserem. Średnią sympatią cieszą się imprezowicze i buntownicy.

Najlepiej znaną, najczęściej wykorzystywaną, a zarazem najskuteczniejszą metodą jest żartowniś – kreatywny, zabawny, nie można się z nim nudzić. Ta metoda jest także najbardziej akceptowalną zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Tego typu flirt to przede wszystkim zabawa, oderwanie się od dnia codziennego. Dotyczy głównie krótkotrwałych relacji wśród młodych osób.

Kolejną niemal równie popularną i skuteczną metodą jest romantyk-opiekun – uczuciowy, troskliwy, rozumiejący. Romantyczny typ flirtu to uczuciowość, zrozumienie i troska. Flirt jest tu również w dużej mierze skierowany na krótkotrwałe relacje z przyjacielską, spontaniczną i „normalną” dziewczyną.

Połowie kobiet zdarzało się doświadczać flirtu na imprezowicza a także na szpanera. Mężczyźni niechętnie przyznają się to tego typu metod, do imprezowicza przyznaje się co czwarty badany, do szpanera co dziesiąty. Imprezowicz podrywa „na obycie”, orientuje się w najnowszych trendach, zna kogo należy, jest pewny siebie, ale bywa też arogancki. Flirt ma na celu przede wszystkim luz i zabawę.

123noweseks2
123noweseks2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.