fot. 123
Kończenie związków bywa trudne / fot. 123
Ela Prochowicz
24/10/2011

SMS: Już cię nie kocham

Ponad połowa użytkowników serwisów społecznościowych przyznaje się do zrywania znajomości, a nawet kończenia długoletnich związków za pomocą e-maila lub SMSa

Jedne z pierwszych badań na temat używania nowych zdobyczy technologicznych do trudnych decyzji, na przykład o skończeniu danej znajomości, przeprowadziła trzy lata temu firma Samsung Telecommunications America. Zbadała ponad 2 tys. mieszkańców Stanów Zjednoczonych w wieku 18-24 lat sondaż. Wynikało z niego, że co siódma osoba została porzucona przez partnera za pomocą maila lub SMS-a.

Na początku 2010 roku używanie wiadomości tekstowych do kończenia związków postanowił zbadać wśród swoich użytkowników serwis społecznościowy MocoSpace. Przeprowadził badania na aż 20 tysiącach zarejestrowanych na nim osób – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Byli to głównie młodzi ludzie – w wieku 17-34 lat.

Wyniki są dość pesymistyczne. Okazuje się, że 57 proc. ankietowanych przyznało się, że zakończyło swój związek przez telefon. Aż 48 proc. z nich zrobiło to za pomocą SMS-a.

fot. 123
fot. 123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.