ikona1234kobieta_seks
Edyta Nowicka
06/06/2022

Udawane orgazmy

Mężczyźni są ostrożni w ocenach. Znacznie rzadziej niż kobiety przyznają się do tego, że przeżyli prawdziwą miłość. Niezbyt chętnie potwierdzają także, iż kobiety podczas kontaktów seksualnych udają orgazm. Kobiety są innego zdania

Od ukazania się „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej mija właśnie 40 lat. W czasie, gdy nikt w Polsce nie myślał jeszcze o tym, aby w ogóle korzystać z intenetu stanowiła ona istną skarbnicę wiedzy, a młodzi ludzie z zapartym tchem i w tajemnicy przed rodzicami zdobywali informacje na temat kontaktów seksualnych oraz budowania relacji z drugim człowiekiem. Od tego momentu społeczeństwo uległo wielu przeobrażeniom. Zmieniła się jego obyczajowość, ale nadal sporo jest jeszcze do zrobienia. Szczególnie jeżeli chodzi o promocję zdrowia i edukację seksualną Polaków.

Mając w pamięci wspomnianą publikację firma IQS przeprowadziła sondaż dotyczący m.in. przeżywania prawdziwej miłości przez mieszkańców naszego kraju. Do przeżycia prawdziwej miłości przyznało się 69% badanych. Są jednak pewne różnice między płciami: do przeżycia takiego uczucia przyznaje się 74% kobiet i 65% mężczyzn. Prof. Zbigniew Izdebski, który przygotował raport „Wybrane aspekty obyczajowości seksualnej Polaków” mówi jednak, że nie jest łatwo rozstrzygnąć czy różnice te wynikają z tego, że kobiety mają więcej szczęścia czy też z tego, iż inaczej postrzegają to uczucie.

Przeżycie prawdziwej miłości nie oznacza natomiast, że partnerzy, którzy jej doświadczyli będą ze sobą do końca życia. 44% Polek i Polaków nadal jest w związku z partnerem lub partnerką, z którą przeżyło prawdziwą miłość. Co czwarty badany twierdzi jednak, że rozstał się z osobą, z którą doznał takiej miłości i jest już w innym związku.

Mężczyźni zupełnie inaczej niż kobiety opiniują przeżywane przez panie orgazmy. Blisko 45% Polek potwierdza, że kobiety podczas stosunków seksualnych udają orgazm. Podobne zdanie na ten temat ma natomiast 29% panów. Wygląda zatem na to, że to udawanie wychodzi kobietom naprawdę dobrze.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ikona1234kobieta_seks
ikona1234kobieta_seks

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.