fot.123
Okazuje się, że atrakcyjność kobiet nie zależy od ilości alkoholu / fot. 123
magda
10/12/2010

Więcej wina, a ona nadal nieatrakcyjna?

Naukowcy z Leicester twierdzą, że wbrew panującym przekonaniom, kobiety wcale nie stają się atrakcyjniejsze dla pijanych mężczyzn

To nieprawda, że mężczyznom po kilku głębszych kobiety wydają się atrakcyjniejsze – twierdzi dr psychologii Vincent Egan z uniwersytetu. O jego odkryciu donosi „British Journal of Psychology”.

Psycholog przekonuje, że to, iż panowie pod wpływem alkoholu mają większą ochotę na zaciągnięcie kobiet do łóżka nie ma nic wspólnego z faktem, iż po kilku piwach uważają upatrzone kobiety za bardziej atrakcyjne. Ocena walorów płci pięknej przez pijanych mężczyzn nie różni się wiele od postrzegania ich na trzeźwo. – Zarówno mężczyźni trzeźwi, jak i będący pod wpływem alkoholu są w tym względzie równie niewyrobieni w smaku - uważa psycholog.

Swoje teorie popiera badaniami. Przepytał on blisko ćwierć tysiąca ochotników – pań i panów. Osoby będące różnych fazach oddziaływania alkoholu dostawały do oceny zdjęcia kobiet. Mieli je ocenić pod kątem atrakcyjności i wieku. I tutaj niespodzianka – za ładniejsze po pijanemu kobiety na zdjęciach uznawały… same kobiety. Mężczyźni tak samo oceniali zdjęcia przed wypiciem alkoholu, jak i po. Ani w przypadku kobiet, ani mężczyzn spożycie alkoholu nie miało wpływu na zdolność oceny wieku. Zdaniem Egana sugeruje to, że alkohol nie powinien być okolicznością łagodzącą w sądowych sprawach o seks z nieletnią.

Źródło: PAP

fot.123
fot.123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. jack 26/08/2010 07:58

    CytujSkomentuj

    „Oh Ziuta!
    Ja wiem, że nie ma brzydkich kobiet…
    … tylko wina czasem braaaaaak!” :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.