123noweseks9
Kalina Samek
10/02/2012

Większa empatia, lepszy seks

Osoby bardziej komunikatywne i niezależne oraz o dużym poczuciu własnej wartości, a do tego wykazujące większą empatię mają też większą satysfakcję z seksu – wykazały badania opublikowane przez „Journal of Adolescent Heath”

Obserwacje przeprowadzono w latach 2001-2002 wśród ludzi młodych w wieku od 18 do 26 lat, w ramach wieloletnich badań National Longitudinal Study of Adolescent Heath. „Wynika z nich, że nasze zadowolenie z seksu w znacznym stopniu zależy od tego jakie mamy relacje z innymi osobami, czy potrafimy je zrozumieć i wczuć się w ich sytuację” – przekonuje autorka badań Adena Galinsky z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Heath.

Uczona powiedziała w wywiadzie dla „LiveScience”, że przyjęła hipotezę, iż ludzie bardziej empatyczni lepiej potrafią reagować na potrzeby partnera, co z kolei jest odwzajemniane. Jej zdaniem, takie cechy charakteru są szczególnie ważne w przypadku młodych kobiet, które na ogół są bardziej powściągliwe i trudniej jest im przełamać pierwsze bariery w kontaktach seksualnych.

Adena Galinsky wzięła pod uwagę częstotliwość osiągania orgazmu, a także zadowolenie z seksu oralnego, zarówno ze strony partnera, jak wobec niego. Biorąc to pod uwagę z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że kobiety mają większą satysfakcję z seksu, gdy wykazują większe poczucie własnej wartości, są niezależne i bardziej empatyczne.

W przypadku mężczyzn najważniejsza okazała się zdolność do empatii. Skłonność do niezależności sprzyja u nich częstszemu osiąganiu orgazmu. Większe poczucie własnej wartości sprzyja natomiast osiągania zadowolenia z okazywanego partnerce seksu oralnego.

Badania wykazały też, że orgazm osiąga 87 proc. mężczyzn oraz 47 proc. kobiety. Młodzi mężczyźni bardziej też byli zadowoleni z okazywanego partnerce seksu oralnego. Galinsky twierdzi, że wynika to z tego, że wykazują oni większą chęć do tego, by zadowolić swą partnerkę.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

123noweseks9
123noweseks9

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.