kobietaikonynowe123
Anna Chodacka
25/01/2013

Żeby tylko urosły!

Piersi są najbardziej widocznym na pierwszy rzut oka atrybutem kobiecości. Na ich atrakcyjnym wyglądzie zależy zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W zeszłym roku minęło 50 lat od pierwszego udanego zabiegu powiększenia piersi implantami

Z punktu widzenia biologii, z męskiej perspektywy, kobiecie piersi są ważne, ale nie najważniejsze. Znanym jest fakt, że mężczyźnie najbardziej atrakcyjna wydaje się kobieta o idealnych proporcjach talii do bioder. Chodzi o to, żeby proporcja wynosiła 0,7. Jeśli taka jest, mężczyzna podświadomie zaczyna postrzegać kobietę jako idealny materiał rozrodczy. Co więcej badania („Atrakcyjność Kobiecego Ciała”, MillwardBrown SMG/KRC, luty 2010 r.) wskazują, że w kolejce kobiecej atrakcyjności w oczach mężczyzny najpierw plasuje się twarz, następnie piersi, nogi, pupa. Bardzo istotne są wszelkie zaokrąglenia (pupa, piersi), które od wieków uważa się za atrybut kobiecości.

Bliskie ideału

Atrakcyjność kobiecych piersi polega na eksponowaniu ich półkolistego kształtu. Takie piersi bowiem są najbardziej dla mężczyzny pociągające. Taki efekt zyskuje się przez podniesienie piersi, czy to za pomocą odpowiedniego biustonosza, obcisłej sukienki, do bardziej inwazyjnych metod, jak umieszczenie w piersiach implantów. Według antropologów, piersi przypominają kształtem pośladki, dlatego proces ich uwydatniania (np. zbliżanie jednej piersi do drugiej za pomocą push-upa, aby stworzyć „rowek”) sprowadza się właśnie do tego, żeby wyglądały jak pupa. Wbrew temu, jak piersi są traktowane we współczesnej kulturze, są one przede wszystkim narządem, który ma kobiecie posłużyć do karmienia potomstwa. Przeciętna pierś waży ok. 300 gramów. Ich kształt, wielkość, wygląd brodawki sutkowej zależą od licznych czynników, wspomnijmy choćby o wieku czy ilości porodów i wykarmionych dzieci.

Dla przyjemności
Pieszczoty kobiecych piersi to idealna gra wstępna. Niektórzy specjaliści opisują „orgazm sutkowy”. Nie każda kobieta może w ten sposób szczytować, niemniej, najłatwiej o to przed miesiączkowaniem, kiedy piersi kobiety są wyjątkowo wrażliwe (jeden z objawów PMS). Sporo piszę się również na temat orgazmu sutkowego kobiety karmiącej.
Kobiece piersi odgrywają ogromną rolę w życiu seksualnym pary. Kobieta zadowolona ze swoich piersi ma o wiele bardziej udane życie w alkowie niż ta, która ma na ich punkcie kompleksy. Piersi, podobnie jak obraz, jaki samej siebie kobieta ma w głowie, i jak czuje się z własnym ciałem, mają wpływ na to, czy kobieta czerpie satysfakcję z życia seksualnego.
Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal RealSelf.com (serwis przeznaczony dla użytkowników, którzy dzielą się doświadczeniami na temat chirurgii plastycznej) panie, które zdecydowały się na operację powiększenia lub podniesienia piersi mają 34 proc. wzrost zadowolenia z życia seksualnego. Aż 61 proc. ankietowanych kobiet potwierdziło również zwiększenie częstości stosunków seksualnych po operacji, a 70 proc. powiedziało, że ich zadowolenie z życia seksualnego po operacji uległo poprawie. Badanie trwało dwa tygodnie – użytkowniczki zostały poproszone o podzielenie się doświadczeniem na temat powiększenia piersi lub ich podniesienia (razem z implantami).
Z badania wynikło także, że kobiety po korekcji piersi są w stanie osiągnąć orgazm łatwiej. Dr Andrew P. Trussler, chirurg plastyczny z Dallas, adiunkt na Uniwersytecie w Teksasie, powiedział komentując badanie: „Wyniki sondażu nie są zaskoczeniem. Ja sam widzę po pacjentkach, jak zmienia się ich zachowanie po operacji. Są po prostu pewniejsze siebie”.
Wbrew temu, co można w pierwszej chwili pomyśleć – kobiety wcale nie sięgają po pomoc chirurga plastycznego, aby bardziej podobać się innym, ale samym sobie.
Sześć najczęściej wymienianych przyczyn, dla których kobiety decydują się na powiększenie piersi to: kobieta chce wyglądać lepiej bez ubrania, chce wyglądać lepiej w ubraniu, chce mieć pełniejszy biust, chce mieć lepsze samopoczucie, chce mieć większe poczucie pewności siebie, che być mniej zażenowana swoimi piersiami w sytuacjach intymnych.

Materiał pochodzi z 14. numeru EksMagazynu. Całość znajdziecie w papierowym wydaniu.

kobietaikonynowe123
kobietaikonynowe123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.