2ikona_seks4
Ela Makos
03/03/2016

Seks nie zna się na metryce

Seks nie zna słowa emerytura! To, że po przekroczeniu pewnego wieku coraz mniej się o nim mówi, nie oznacza, że w ogóle nie istnieje

Co może powstrzymywać ludzi przed zbliżeniami? Na pewno nie wiek! Seks wśród osób dojrzałych stanowi temat tabu. Nikt nie powiedział jednak, że jest on tylko dla ludzi młodych. Kobiety mogą i chcą się spełniać w sypialni niezależnie od metryki.

Nie da się pominąć tego, że w pewnym wieku współżycie zaczyna wyglądać nieco inaczej. Na co dzień osoby dojrzałe muszą stawiać czoła różnym dolegliwościom, które skutecznie zmniejszają intensywność i częstotliwość zbliżeń. Do tego pojawia się opinia, według której przecież „nie wypada” tego robić. Nie jest jednak nigdzie napisane, że osoby starsze wiekiem nie mogą uprawiać seksu. Co więcej, nie ma też ku temu medycznych przeciwskazań. Taka aktywność może natomiast przynieść wiele korzyści. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne.

Po przekroczeniu pewnego wieku, szczególnie po menopauzie, pojawiają się dolegliwości, które mogą nieco zakłócić te przyjemności. Kobieta w wieku dojrzałym, w świecie, gdzie panuje kult młodości, może niestety czuć się gorsza i mniej atrakcyjna. Może towarzyszyć jej poczucie, że pewien etap w jej życiu się skończył i nie powinna myśleć już o seksie. W czasie menopauzy wiele się zmienia w ciele kobiety. Obniża się poziom estrogenów, zmienia się także fizjologia pochwy czy okolic sromu. Wszystko to może powodować dyskomfort podczas zbliżeń z partnerem. Wpływa na nie także zmniejszona ilość śluzu produkowanego w pochwie. Suchość pochwy może natomiast sprawić, że kobieta będzie unikać seksu.

Takie podejście do sprawy wcale nie poprawia kondycji psychicznej i fizycznej kobiety. Zmniejszenie częstotliwości kontaktów seksualnych tylko pogarsza stan pochwy. Nie wspominając o tym, że unikanie zbliżeń ma najczęściej niezbyt korzystny wpływ na relacje z partnerem.

Nie wolno tego zatem tak zostawiać. Chwilowe trudności w podejmowaniu kontaktów seksualnych nie muszą trwać wiecznie. Istnieje aktualnie wiele preparatów (żele, kremy itp.), które są pomocne w zwalczaniu tego rodzaju dolegliwości. Nie ma zatem powodu, aby rezygnować z seksu – niezależnie od tego ile lat wskazuje nasza metryka.

Źródło: Profile

2ikona_seks4
2ikona_seks4

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.